Foto – LETA

Kas slēpjas aiz horizonta? Interaktīvā karte palīdzēs to noteikt 0

Skatoties uz jūru, nevar vien beigt domāt, kas slēpjas aiz bezgalīgā horizonta. Tagad, esot Lielbritānijā, par to vairs nav jādomā, jo ir izveidota interaktīva karte, ar kuras palīdzību var precīzi noteikt, kas atrodas otra krasta, uz kura pusi skatās, galā, vēsta “DailyMail“.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars
Kokteilis
Šlesers neslēpj pārsteigumu – kādā Jūrmalas klubā viņš saņēmis negaidītu dāvanu ar īpašu uzrakstu 12
Lasīt citas ziņas

Vizualizāciju izstrādājis uzņēmums “Esri UK”, tajā attēlotas 37 valstis, kuras cilvēks sasniegtu, ceļojot taisnā līnijā no gandrīz 2000 piekrastēm Lielbritānijā.

Aplūkojot plakanu pasaules karti, varētu pieņemt, ka tā būtu Īrija, Francija un Skandināvija, taču Zemes izliekuma dēļ patiesībā būtu daudz vairāk vietu, kas atrodas pretim. Piemēram, no Norfolkas piekrastes varētu “redzēt” Krieviju, no Dienvidvelsas – Brazīliju.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja cilvēks kuģotu taisnā līnijā no Orkneju salām Skotijā, pēc 7277 kilometriem tiktu sasniegta Dominikānas Republika. No Pembrokas (Velsā) 12710 kilometru attālumā atrodas Antarktīda.

Līnijas, kas savilktas kartē, sauc par “ģeodiskām līnijām”, kas nodrošina mazāko attālumu starp diviem punktiem uz izliektas virsmas. Kartes izstrādātāji tās vilka uz āru, līdz tās “pieskārās” pretī esošajai zemei, ņemot vērā Zemes izliekumu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.