Marokas izlases fani un arī spēlētāji panākumus Katarā atzīmē ar Palestīnas karogu, akcentējot arābu situāciju Izraēlā.

Katarā arvien karstāk 0

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Ja tavas mājas numurā ir kāds no šiem 3 skaitļiem, tev ir potenciāls sasniegt visu, ko sirds kāro
Cilvēkstāsts
“Man draudēja publiski, ka mani izkropļos” – saimniecības “Jaunapšenieki” saimniece Agnese par nievām un ļaunumu, ar ko sastopas ikdienā 58
TESTS prātvēderiem: ja zini atbildes uz vismaz 8 jautājumiem, tev ir pārsteidzoši attīstīts intelekts

Pasaules kausā futbolā Katarā ceturtdaļfināli sarūpēja četras drāmas, pēc kurām cīņu par titulu ar pusfināla mačiem rīt turpinās Horvātija un Argentīna, bet trešdien spēkosies Francija un Maroka.

Ceturtdaļfinālos bija skaisti vārti, dramatiskas atspēlēšanās, divas pēcspēles sitienu sērijas, sensācija. Gaviles un asaras. Ar miklām acīm uz ģērbtuvēm devās Portugāles zvaigzne Krištianu Ronaldu. Portugāļi pēc sešiem gūtiem vārtiem pret Šveici nespēja atrisināt Marokas aizsardzības rēbusu – 0:1. Marokāņi Katarā piecos mačos zaudējuši vienus vārtus (pret Kanādu), turklāt tad paši raidīja bumbu savos vārtos.

Brīžiem savu vārtu priekšā tiek nolikts autobuss, taču fakts paliek fakts – rezultatīvajā uzbrukumā pretinieku laukuma trešdaļā bija septiņi Marokas futbolisti, Havjera Sotomajora cienīgā augstumā izlecot un ar galvu precīzi sitot Jusufam En Nesiri no Spānijas “Sevilla”. Maroka ir pirmā Āfrikas komanda, kas iekļuvusi pasaules čempionāta pusfinālā.

Ronaldu Katarā iegāja vēsturē ar to, ka kļuva par vienīgo spēlētāju, kurš guvis vārtus piecos Pasaules kausa finālturnīros, taču arī jāpiebilst, ka neviens precīzs sitiens nav bijis izslēgšanas spēļu stadijā.

Raudāja arī Brazīlijas izlases mūslaiku simbols Nei­mars. Viņa gūtie burvīgie vārti papildlaikā pret Horvātiju zaudēja vērtību, kad pēdējās minūtēs komanda iekrita pretuzbrukumā – Bruno Petkovičs izlīdzināja rezultātu 1:1 un otro maču pēc kārtas horvāti bija labāki “pendelēs” (4:2).

Disciplīnas trūkums teju aizsūtīja mājās arī Argentīnu. Pret Nīderlandi Lionels Mesi 73. minūtē panāca 2:0, bet uz maiņu nākušais Vugs Veghorsts atguva vienus vārtus un kompensācijas laika pēdējās sekundēs argentīnieši pie sava soda laukuma nevajadzīgi pārkāpa noteikumus, sekoja fantastiska standartsituācijas izspēle un Veghorsts izrauj 2:2. Vēlāk pēcspēles sitienos dienvid­amerikāņi pārāki ar 4:3.

Visbeidzot Francija pret Angliju (2:1). Nevar nepiekrist, ka tas bija fināls pirms fināla. Baudījums. Augstākā klase abu komandu izpildījumā, pašreizējiem čempioniem uzvaras vārtus gūstot 36 gadus vecajam Olivjē Žirū, kurš Katarā kļuvis par Francijas izlases visu laiku rezultatīvāko spēlētāju (53 vārti). Anglijas izlases kapteinis Harijs Keins realizēja vienu 11 metru soda sitienu, panākot savas valsts rekordistu Veinu Rūniju (arī 53), taču otro “pendeli” mača izskaņā raidīja debesīs.

Pusfinālam Maroka – Francija īpašu piegaršu piešķirs Francijā dzīvojošā vairāk nekā 700 tūkstošu lielā marokāņu diaspora. Jau pēc uzvaras ceturtdaļfinālā Marokas izcelsmes iedzīvotāji vairākās pilsētās sarīkoja nemierus.