Literatūra

Kaut šī nedēļa nekad nebeigtos!0

Rīt grāmatnīcā “Zvaigzne ABC” K. Valdemāra ielā 6 ar Ingmara Zemzara pavadvārdiem un Mārtiņa Brauna mūziku atvērs Vijas Beinertes un Andra Eglīša veidoto dzimumdienu grāmatu “Tev. Mīlestībā”.


 

Ideja par to, ka nepieciešama grāmata, kurā ikviens varētu ierakstīt sev nozīmīgus datumus, Vijai Beinertei dzima pagājušajā vasarā. “Mans labs draugs līdz septembra vidum nemitējās atvainoties, ka 27. jūlijā nav apsveicis mani dzimumdienā. Bet kā gan lai cilvēks zina, kad man tā ir, ja neesmu draugos, bet skaipā personiskus datus nepublicēju?!” Turklāt Vija jau sen sapņojusi par kvalitatīvi un uz laba papīra iespiestu grāmatu ar An­dra Eglīša fantastiskajām dabas fotogrāfijām. “Nereti kalendāros līdzās skaistām bildēm ir arī tādas, ko uzlūkojot klusi nopūšos: kaut šis mēnesis ātrāk beigtos! Atlasot Andra “dabiņas” mūsu kalendāra 52 atvērumiem (tā bija absolūta bauda triju vakaru garumā), izvēlējos tādas, lai katrs varētu klusi iegavilēties: kaut šī nedēļa nekad nebeigtos!”

Dzimumdienu grāmatā ir tikai datumi un vārda dienas, taču nav minētas nedēļas dienas, lai kalendārs derētu katru gadu. Toties ir vēl trešā sadaļa – īsas, kodolīgas Vijas atziņas, kā arī divi dzejoļi un trīs esejas. Sākotnēji gan Vija gribējusi grāmatu papildināt ar pazīstamu dzejnieku, filozofu un teologu atziņām, kas sakopotas, jau kuro gadu veidojot rubriku “Septiņas labas lietas” žurnālam “Mājas Viesis”. Taču apgādā nolemts, ka vajadzīgi pašas Vijas teksti. Šī ideja Viju nedaudz mulsinājusi, tāpēc sākumā savus atziņu zibšņus trīs valodās publicējusi portālā Facebook, un, kad draugi tos atzinuši labus esam un mudinājuši apkopot grāmatā, sapratusi, ka tik tiešām drīkst to darīt. Šos teicienus iespējams izmantot divējādi – gan omas uzlabošanai pašam īpašniekam, gan kā vēlējumu draugam.

 

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

VB
Vija Beinerte
Latvijā
“Patlaban durts tiek cilvēcības sirdī.” Vija Beinerte sarunājas ar Juri Rudevski par valodu, dzimumu, mākslu un cenzūru 5
Intervija 5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
81 gadu vecā Dzidra Smiltenē spiesta mazgāties šķūnī ledaini aukstā akas ūdenī 1
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Krievijas tiesa iesaldē Navaļnija kontus
2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Ūdens kafijas krāsā!” Skolas renovētāji piesārņo parka dīķi, iedzīvotāji uztraukušies 1
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Atņemot brīvpusdienas skolēniem, Latvijas sabiedrībā nav cieņas Saeimai!” Gobzems kolēģiem velta stingrus pārmetumus 1
7 stundas