Viens no tvitera konvoja organizatoriem – Mārtiņš Dzenītis – pie automašīnām, kurām nozagto akumulatoru vietā tiek likti jauni.
Viens no tvitera konvoja organizatoriem – Mārtiņš Dzenītis – pie automašīnām, kurām nozagto akumulatoru vietā tiek likti jauni.
Foto: Artis Drēziņš

“Kaut zagļiem rokas nokalstu!” Aicina pavērot akumulatoru nodevējus 79

Artis Drēziņš, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
TV24
“Situācija mainās pa stundām!” Saņemti divi pilnīgi pretēji ziņojumi no frontes. Kurš melo?
Kokteilis
Katram cilvēkam ir sava piemērotākā un veiksmi nesošākā krāsa, ko var noteikt pēc dzimšanas datuma. Noskaidro savējo! 13
Kokteilis
Nosaukti 8 vārdu īpašnieki, kuriem gribot vai negribot sanāk iekulties nepatikšanās
Lasīt citas ziņas

Naktī no pirmdienas uz otrdienu Jaunmārupē apzagti automobiļi, kas tika gatavoti ukraiņiem karā pret Krieviju. Tās ir tā sauktā tviterkonvoja automašīnas – jau kopš pavasara vairāku draugu un domubiedru kopa, kuras publiskie pārstāvji ir Reinis Pozņaks un Mārtiņš Dzenītis, ar ziedotāju atbalstu gādā un Ukrainas aizstāvjiem ved dažādus spēkratus – džipus prettanku ieroču pārvietošanai, ātrās palīdzības mašīnas, busiņus apgādēm un pozīciju maiņām.

Neģēļi Jaunmārupē uzdarbojušies vētrainā un tāpēc skaļā un trokšņu nomācošā, tumšā naktī kaut kad laikā no plkst. 21 līdz 6. Ceļam uz Ukrainu gatavotie automobiļi atrodas pļavā Jaunmārupē līdzās asfaltētam Loka ceļam pretim uzņēmuma ēkai, kur nav videokameru. Konstatēts, ka zagļi akurāti atvēruši automobiļu durvis, pacēluši motoru pārsegus un atvienojoši no klemmēm 21 akumulatoru, kurus nozaguši.

CITI ŠOBRĪD LASA

Nekas cits nav ņemts, ja neskaita labu lietotu riepu komplektu, kas atradies kādā volskvāgenā un pie kura tikts, izdauzot logu.

Kā domā M. Dzenītis, zagļus interesējis akumulatoru svins un citi vērtīgi metāli, jo nokniebtas arī tās klemmes, kuru sastāvā ir svins. Nododot lūžņos, par vienu akumulatoru varot dabūt 10–20 eiro. Pārdot lietotu akumulatoru mūsu laikos faktiski nav iespējams.

M. Dzenītis aicina akumulatoru pieņēmējus pavērot to nodevējus. Akumulatori nav norauti brutāli, tas nozīmē, ka zagļi bija gatavojušies un ar atslēgām. Pēc grēka darbiem motora pārsegi aiztaisīti. Zādzība pamanīta tikai pa dienu, kad vienu pēc otra automobiļus nebija iespējams iedarbināt. Sociālajos tīklos ļaudis izsaka arī versiju, ka tā varētu būt kāda prokrievisku spēku rīkota diversija. Taču nozieguma vietā nekādas zīmes, kas liecinātu par atbalstu Krievijai, nav atstātas.

Valsts policija Olaines iecirknī sākusi kriminālprocesu un aicina atsaukties cilvēkus, kam varētu būt kāda informācija vai novērojumi par notikušo, zvanot pa tālruņa numuriem 67950255, 67085938 vai 110.

Apzagtajām automašīnām ātri tika sagādāti citi akumulatori.
Foto: Artis Drēziņš

Ziņu par zādzību otrdien tviterī publicēja Reinis Pozņaks, un tā ātri apceļoja sabiedrību. Vēlāk automašīnu gādātājiem piezvanīts no uzņēmuma “Zviedru auto”, kas pieteicies piegādāt visus trūkstošos akumulatorus. Tos vakar jau sāka uzstādīt, tāpēc akumulatorus nevajadzētu ziedot.

“Jāsaka tiem zagļiem paldies. Notikums atkal atgādināja, cik mēs esam forša valsts. Milzīgs paldies visiem par atbalstu! Pārfrāzējot premjeru – akumulatoru ir tik daudz, kā nekad nav bijis! Ļaunos kosmoss noķers,” vakar tviterī rakstīja Reinis Pozņaks.

Joprojām tiek pieņemti džipi un tiem pielīdzināmi automobiļi, kā arī nauda to pirkšanai, izmantojot labdarības organizāciju “ziedot.lv”. Jo diemžēl daudzi ziedotie automobiļi jau ir sašauti. Viens no tādiem – “Nissan Navara” – ir atceļojis atpakaļ uz Latviju, un to ir nodoms nodot Okupācijas muzejam. Nisanam līdzās sprāgusi raķete vai artilērijas lādiņš – triecienvilnis bijis tik spēcīgs, ka rāmis un virsbūve savērpta, vienu sānu sašķaidījušas šķembas. Viens džipā sēdošais gājis bojā.

Reklāma
Reklāma

Tā saucamais tviterkonvojs 52 braucienos Ukrainā nogādājis vairāk nekā 700 automobiļu. Puiši pārsteigti par ļaužu atsaucību, kas nebeidz beigties. Tagad nedēļā tiek ziedoti no 7 līdz 20 automobiļiem. Visvairāk ziedots aprīlī un maijā – ap 40 nedēļā.

Šis “Nissan Navara” no Latvijas tika izmantots Ukrainas karā pret Krievijas okupantiem. Tagad tas nokļūs kādā ekspozīcijā.
Foto: Artis Drēziņš

“Latvijas Avīze” par R. Pozņaku un viņa partneriem rakstīja jau martā, kad viņš pastāstīja, kā viss sācies 27. februārī, kad vajadzējis nogādāt uz Ukrainu pirmās astoņas automašīnas. “Servisi piesakās remontēt, autovedēji vest, cilvēki stūrēt, dot degvielu. Dot visu, ko vajag. Vairs nespēju visu apstrādāt, bet tā šajā situācijā ir salīdzinoši patīkama problēma. Mēs visi kā viens!” martā rakstīja R. Pozņaks un vēlāk piemetināja: “Vēl nedēļa, un Latvijā būs pilnīgi gatava pretošanās kustības aprīkojuma ražošanas un loģistikas infrastruktūra. Pilnībā paš­organizējusies, bet strādā kā pulkstenis. Vēl tikai ieročus vajadzētu sākt pašiem ražot. Slava Ukrainai!”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.