Mārtiņš Kazāks
Mārtiņš Kazāks
Foto: Karīna Miezāja

Kazāks: Enerģija viennozīmīgi būs dārga arī nākotnē 0

Enerģija viennozīmīgi būs dārga arī nākotnē, otrdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” uzsvēra Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks.

Reklāma
Reklāma
Mājas
Kādas ir tavas kulinārijas prasmes – vai māki pagatavot šos 10 ēdienus, kuri jāprot katram latvietim?
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 18
Lasīt citas ziņas

“Nav iemesla raudzīties ar ilgpilnu skatu uz pagātni – šajā gadījumā pagātne neatgriezīsies, pērnais sniegs sen jau ir nokusis,” uzsvēra Kazāks, runājot par energoresursu cenu kāpumu.

Tāpat viņš atzīmēja, ka daļai iedzīvotāju būs nepieciešams atbalsts, lai varētu pielāgoties jaunajām energoresursu cenām, un tas neattiecas tikai uz šo ziemu.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Atbalstam ir jābūt mērķētam – tām iedzīvotāju grupām, kurām tas ir nepieciešams, bet ar domu, ka mēs mūžīgi atbalstīt nevarēsim. Līdz ar to ekonomikā ir nepieciešamas strukturālas, paliekošas, tālredzīgas pārmaiņas gan attiecībā uz to, kā mēs enerģiju izmantojam, kādi ir mūsu paradumi, gan arī, kāda enerģija tiek izmantota – gāze, atjaunojamie resursi un no kurienes,” sacīja Kazāks.

Viņš arī uzsvēra, ka ar šo pārmaiņu īstenošanu nedrīkst nogaidīt.

Vienlaikus Latvijas Bankas prezidents piebilda, ka valdības plānotā atbalsta principi pamatā ir pareizi. “Principi, pēc kuriem valdība šo atbalstu plāno, manuprāt, ir pareizi,” sacīja Kazāks, piebilstot, ka pilnībā kompensēt enerģijas cenu kāpumu nedrīkst, lai iedzīvotājiem būtu pamudinājums mainīt paradumus, jo energoresursu cenas arī nākotnē būs augstas.

SAISTĪTIE RAKSTI