Vēršupītes gultnes tīrīšana.
Vēršupītes gultnes tīrīšana.
Foto: Aivars Tomaševičs

Ķemeru nacionālajā parkā attīrītas vairākas upes 1

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) Ķemeru nacionālajā parkā no sanesumiem un bebru dambjiem attīrījusi trīs upes, informē DAP.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Neredzamās slepkavas: četri ikdienas ieradumi, kas nemanāmi bojā asinsvadus un palielina trombu attīstības risku
Kokteilis
Ja esi dzimis vienā no šiem trīs datumiem, tev uzlikts īpašs “zīmogs” no pagātnes
TV24
“Neviens nevarēja saprast, kas tas par ieroci!” Slaidiņš atklāj interesantu incidentu “Zapad 2025” laikā
Lasīt citas ziņas

Izmantojot speciālu tehniku, no iekritušiem kokiem, sanesumiem un bebru dambjiem atbrīvota Slocenes gultne un izteka pie Krievu salas Kaņiera ezerā, Vecslocenes gultne atsevišķos posmos no Slokas ezera līdz Lielupei un Vēršupītes gultne posmā no Ķemeriem līdz Slokas ezeram. Kopumā upes attīrītas gandrīz četru kilometru garumā.

DAP Sloceni, Vēršupīti un Vecsloceni no sanesumiem un bebru dambjiem regulāri tīra vairākus gadus. Šo upju brīvs tecējums nodrošina zivju migrāciju, kā arī veicina hidroloģiskā režīma uzlabošanos Ķemeros un citās tuvumā esošajās apdzīvotajās vietās.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ķemeru nacionālā parka upes no dažāda veida sanesumiem attīrītas Lauku atbalsta dienesta finansētā projektā “Zivju migrācijas ceļu attīrīšana”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.