Foto: AFP/Scanpix/LETA

Ķīna draud Lietuvai ar sekām par Taivānas pārstāvniecības atklāšanu Viļņā 31

Reaģējot uz Taivānas pārstāvniecības atklāšanu Viļņā, Ķīna piektdien paziņojusi, ka ir gatava pielietot “visus nepieciešamos pasākumus nacionālās suverenitātes aizsardzībai”, un brīdināja, ka “Lietuva ir atbildīga par visām sekām, ko izraisīs šis lēmums”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Katram cilvēkam ir sava piemērotākā un veiksmi nesošākā krāsa, ko var noteikt pēc dzimšanas datuma. Noskaidro savējo!
RAKSTA REDAKTORS
Ineses Supes cīņa turpinās: “Kad iznācu no ķirurga kabineta, es apraudājos, jo man gribējās iznākt kā uzvarētājai, bet tā pagaidām nesanāk”
Vai zināji, ka šie ieradumi veicina mūsos skumjas un nomāktu garastāvokli?
Lasīt citas ziņas

Taivāna ceturtdien Lietuvā oficiāli atklāja pārstāvniecības biroju un tā nosaukumā iekļauts Taivānas vārds, kas iezīmē būtisku atvirzīšanos no līdzšinējās diplomātiskās prakses un kam Pekina iepriekš paudusi nosodījumu.

Lietuvas lēmums atļaut Taivānai veidot pārstāvniecību Lietuvā, tās nosaukumā atklāti lietojot vārdu “Taivāna”, saniknojis Ķīnu, kas cenšas nepieļaut nekādus Taivānas mēģinājumus darboties kā neatkarīgai valstij. Citviet pasaulē šādu pārstāvniecību nosaukumos tiek izmantots vārds “Taibei”, starptautiskajai sabiedrībai respektējot Pekinas ieturēto “Vienas Ķīnas” politiku, kas neļauj Taivānu uzskatīt par atsevišķu valsti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ķīna augustā paziņoja, ka atsauc uz konsultācijām savu vēstnieku Viļņā, pamatojot šo lēmumu ar Lietuvas nostāju attiecībā pret Taivānu, un vienlaikus pieprasīja atsaukt arī Lietuvas vēstnieku Pekinā. Lietuvas vēstniece Ķīnā Diāna Mickevičiene Lietuvā uz konsultācijām atgriezās septembra sākumā.

Taivāna un kontinentālā Ķīna tiek pārvaldītas atsevišķi, kopš 1949.gadā šajā salā patvērās pilsoņkarā sakautā Ķīnas Republikas nacionālistu valdība, bet komunistu ieņemtajā Ķīnas kontinentālajā daļā tika proklamēta Ķīnas Tautas Republika, kas uzskata Taivānu par savas teritorijas sastāvdaļu.

Ķīna šodien paziņoja, ka Lietuvas lēmums ir rupja jaukšanās Ķīnas iekšējās lietās.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.