Ķīna negrib “izvēlēties starp draugiem” Krieviju un Ukrainu 54

Krievijas iebrukums Ukrainā ir nostādījis Ķīnu “ļoti sarežģītā stāvoklī”, jo tā negrib “izvēlēties starp draugiem” Maskavu un Kijivu, paziņoja jaunieceltais Ķīnas vēstnieks Eiropas Savienībā (ES) Fu Kuns.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. “Manā īpašumā atrodas 100 svešas automašīnas! Paldies Dievam, ka zeme nav apsēta ar labību,” kurzemniece pauž sašutumu par rallija apmeklētāju visatļautību
“Man par to, ka es daru savu darbu, neviens “tējas” naudu nemaksā!” Izvēršas asa diskusija par dzeramnaudas atstāšanu restorānos 79
Mājas
Kādas ir tavas kulinārijas prasmes – vai māki pagatavot šos 10 ēdienus, kuri jāprot katram latvietim? 42
Lasīt citas ziņas

“Mēs jūtam blakus kaitējumu no šīs krīzes. Gan Ukraina, gan Krievija ir labi draugi [Ķīnai], tāpēc mēs negribam izvēlēties starp draugiem. Tas ir mūsu pozīcijas izejas punkts,” vēstnieks sacīja intervijā laikrakstam “South China Morning Post”.

“Šī krīze ir nostādījusi mūs ļoti sarežģītā stāvoklī no politiskā viedokļa.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Vēstnieks atzina, ka karš Ukrainā “ir radījis lielu saspīlējumu” Ķīnas attiecībās ar Eiropu. Viņš gan dēvēja karu Ukrainā par “tā saukto specoperāciju”, “jo tieši tā to ir nosaukuši krievi”.

“Otrajā dienā pēc šīs operācijas sākuma notika svarīga telefonsaruna starp Ķīnas prezidentu Sji [Dzjiņpinu] un [Krievijas] prezidentu [Vladimiru] Putinu, un šīs sarunas laikā prezidents Sji skaidri izteicās par mierīga risinājuma meklēšanu (..) 10 mēnešus pēc tam fakti liecina par to, ka Ķīna nesniedz militāru palīdzību Krievijai. Patiesībā mūsu pozīcija ir bijusi diezgan sabalansēta, jums tam jāpiekrīt, un mēs esam gatavi piedalīties jebkādos miera centienos,” sacīja Fu.

Vēstnieks arī apgalvoja, ka ASV “gūst labumu no šīs krīzes”, pārdodot ieročus un nopelnot uz Eiropas enerģētikas krīzes rēķina.

“Vissvarīgākais ir apturēt kaujas darbības, panākt uguns pārtraukšanu, lai glābtu dzīvības, un mēs atbalstīsim visus centienus šajā ziņā. Mes zinām, ka dažas valstis vai daži cilvēki noteiktās valstīs negrib redzēt naida izbeigšanos, un mēs nedomājam, ka tas ir pareizi,” teica Fu.

Atbildot uz jautājumu, vai viņš uzskata, ka ASV negrib redzēt kara beigas, Fu sacīja: “Tas ir mūsu vērtējums.”

“Mēs zinām, ka daži cilvēki gūst labumu no šīs krīzes. Viņi pārdod milzīgu daudzumu ieroču. Attiecībā uz šīs krīzes blakusefektiem mēs faktiski zinām, kas gūst labumu no enerģētikas krīzes, kuru pārdzīvojušas Eiropas valstis,” teica Ķīnas vēstnieks.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.