Publicitātes foto

KM latviešu literatūras eksportam pieprasījusi 277 000 eiro gadā; “Latvian Literature” aicina – “Nedzēs ārā!” 0

Kultūras ministrija (KM) latviešu literatūras eksportam turpmākajos trīs gados pieprasījusi 831 000 eiro, aģentūru LETA informēja ministrijā.

VIDEO. Kadirovieši sāk draudēt krievu studentiem 117
Parlamentā ir ievēlēta Rīgā leģendāra prostitūta!”: no partijas “Stabilitātei!” par deputāti kļuvusi sieviete ar apšaubāmu reputāciju 247
Andrejs Elksniņš iepazīstina ar jaunajiem Daugavpils tramvajiem Krievijas karoga krāsās. “Lai cilvēki neaizmirst, kur dzīvo” 44
Lasīt citas ziņas

KM paredzējusi, ka 277 000 eiro piešķirami ik gadu, sākot no 2020. līdz 2022. gadam, lai varētu turpināt Latvijas valsts simtgadē uzsākto iniciatīvu.

Savukārt platforma “Latvian Literature” akcijas “Nedzēs ārā!” ietvaros pieturvietā netālu no Kultūras ministrijas, Krišjāņa Valdemāra ielā 11A, ir izvietojusi vides reklāmu, kurā lūdz Ministru kabinetu turpināt piešķirt atbalstu Latvijas literatūras izdošanai ārvalstīs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pagājušajā nedēļā platforma “Latvian Literature” sociālajos medijos aizsāka kampaņu “Nedzēs ārā!”, publicējot video, kurā tiek dramatiski izdzēsti Latvijas literatūras eksporta kampaņas #iamintrovert galvenie varoņi – introvertie rakstnieki I. un I.

Akcijas mērķis ir panākt sabiedrības iesaisti, kopīgi lūdzot Ministru kabinetu pieņemt labvēlīgu lēmumu nepieciešamā papildu finansējuma piešķiršanai platformas “Latvian Literature” darbībai turpmākajos gados.

Šodien akciju papildināja arī pie Kultūras ministrijas izvietotā vides reklāma, kas aicina neizdzēst Latvijas literatūru no pasaules kartes.

“Lai sasniegtu rezultātu, nepietiek ar vienu vienīgu vides reklāmu vai mūsu gadījumā – viena cilvēka dalību Latvijas nacionālajā stendā ārvalstu grāmatu tirgū. Ja nebūs pārējā darba – regulāras kontaktu uzturēšanas, izdevēju, mediju un festivālu vizīšu, literāro aģentu darba, atbalsta izdevējiem un tulkotājiem, rakstnieku dalības festivālos un starptautiskās sadarbības programmās –

viena cilvēka pasēdēšanai divos ārvalstu grāmatu tirgos, ko segtu pašreizējais finansējums, lielas jēgas nebūs,”

akciju komentēja platformas “Latvian Literature” vadītāja Inga Bodnarjuka–Mrazauskas.

Valdības sēde, kurā tiks lemts par 2020.gada budžeta prioritārajiem pasākumiem, tostarp 277 000 eiro papildu finansējuma piešķiršanu platformai “Latvian Literature”, notiks 23.augustā.

“Latvian Literature” aplēses liecina, ka platformas darbības nodrošināšanai pēdējo trīs gadu līmenī nepieciešami 455 000 eiro.

KM norādīja, ka 2019. gada valsts budžeta prioritātēs ministrija prasīja 277 000 eiro Latvijas literatūras eksporta pēctecības nodrošināšanai, tomēr valdība to neapstiprināja. Tāpēc KM rada risinājumu 100 000 eiro šim mērķim novirzīt no Valsts kultūrkapitāla fonda finansējuma.

Kā vienu no risinājumiem, kā varētu turpināt visu trīs Baltijas valstu literatūras eksporta komandu sadarbību starptautisko grāmatu tirgu apmeklēšanai, ministrija saredz, piesaistot tam Baltijas kultūras fonda finansējumu.

Ministrija atzīst, ka platformas “Latvian Literature”, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Latvijas Institūta un KM komanda spēj “cienīgi, interesanti un rezultatīvi iznest mūsu literātu veikumu starptautiskajā arēnā”. Šobrīd ir nepieciešami tikai finanšu resursi, lai turpinātu uzsākto darbu.

“Latvijas valsts simtgades laiks, tā ietvaros pieejamais valsts budžeta finansējums un Baltijas valstu ciešā sadarbība, piemēram, no 2017. gada līdz 2019. gadam rokrokā dodoties uz Londonas grāmatu tirgu, ir pierādījusi, ka Latvijas literāti ir ļoti talantīgi, to darbi spēcīgi un pieprasīti ne vien pašmāju, bet arī starptautiskajos tirgos,” norādīja ministrijā.

Tāpat ministrijā uzsvēra, ka KM Latvijas literatūras eksporta turpināšanai ir valdības deklarācijas Rīcības plānā iestrādājusi apņemšanos nodrošināt pastāvīgu valsts atbalsta sistēmu Latvijas radošo industriju un literatūras eksportam, nodrošinot potenciālajiem un esošajiem radošo industriju uzņēmējiem pieejamus Radošo industriju eksportspējas stiprināšanas pasākumus un atbalsta programmas.

Tai skaitā īstenojot Latvijas dalības sagatavošanu un nodrošināšanu ikgadēji trijos līdz četros starptautiskos grāmatu tirgos ārvalstīs un 60 Latvijas literatūras autordarbu tulkojumu – gadā vidēji divdesmit – izdošanas tiesību pārdošanu ārvalstu apgādiem, aģentūru LETA informēja ministrijā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VIDEO. Kadirovieši sāk draudēt krievu studentiem 117
Parlamentā ir ievēlēta Rīgā leģendāra prostitūta!”: no partijas “Stabilitātei!” par deputāti kļuvusi sieviete ar apšaubāmu reputāciju 247
Andrejs Elksniņš iepazīstina ar jaunajiem Daugavpils tramvajiem Krievijas karoga krāsās. “Lai cilvēki neaizmirst, kur dzīvo” 44
VIDEO. Sabiedrības dāma Elita Drāke jau gadu dzīvo mežā, pavisam viena pati
VIDEO. Militārais eksperts Igors Rajevs kulinārijas raidījumā sasmīdina vadītāju, kad stāsta par “pāri palikušajiem griķiem” 12
Lasīt citas ziņas
EP spīkere: ES ir jānodrošina Ukrainai ieroči un tanki savu teritoriju atgūšanai 7
Kijiva: Krievijā slēptā mobilizācija sākās jau maijā 1
Tiek pabeigta “okupekļa” atlieku demontāža; sākotnēji tur būs skeitparks 117
Putins paraksta dekrētu – Zaporižjas AES nonāk Krievijas īpašumā 39
Futbols. Pret grupas līderi
23:28
Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1922. gada 5. oktobrī
23:06
ES iebraukuši par 20% mazāk Krievijas pilsoņu nekā nedēļu iepriekš 1
23:00
Andrejs Elksniņš iepazīstina ar jaunajiem Daugavpils tramvajiem Krievijas karoga krāsās. “Lai cilvēki neaizmirst, kur dzīvo” 44
VIDEO. Sabiedrības dāma Elita Drāke jau gadu dzīvo mežā, pavisam viena pati
VIDEO, FOTO. “Sajūtas, tik tuvu redzot šādu dabas varenību, ir neaprakstāmas” fotogrāfs Sēlijā dažu metru attālumā satiek staltbriedi 8
VIDEO. Militārais eksperts Igors Rajevs kulinārijas raidījumā sasmīdina vadītāju, kad stāsta par “pāri palikušajiem griķiem” 12
VIDEO. Kadirovieši sāk draudēt krievu studentiem 117
Uz SKS startējis “Space X” kosmosa kuģis, kuru komandē igauņu izcelsmes astronaute 1
“Putins ir iekšēji sapuvis, bet ārēji jūtas kā Pēteris I.” Slaidiņš par kārtējo kodolvāles vicināšanu 40
Kariņš neredz nepārvaramus šķēršļus četru partiju koalīcijai
ReTV: Daļa 14.Saeimas deputātu varētu nesaņemt pielaidi valsts noslēpumam 6
Valkas mērs: Tos, kuri ļaunprātīgi nemaksās rēķinus – sodīsim tiesas ceļā
“Viņš ir sācis spēlēt bīstamu spēli…” Slaidiņš par to, vai NATO iesaistīsies karā, ja Putins izmantos kodolieročus 80
VIDEO. Ļaundari pamatīgi apzaguši “Tvitera konvoja” automašīnas
VIDEO. VUGD atgādina, kā lietot ugunsdzēsības aparātu, ja aizdegusies automašīna
Esiet prātīgi ar uguni! Gandrīz puse ugunsgrēkos bojāgājušo ir seniori
Iesaka audzētāja: kā ilgāk uzglabāt ķirbjus?
Nevainojama recepte – marinēti ķirbji
Kijiva: Uzbrukumu no Baltkrievijas puses nevar izslēgt 12
VIDEO. “Es to daru sava dēla dēļ!” Protestētāja sniedz interviju, kamēr policisti aiz rokām un kājām nes viņu prom 10
Ceturtdien vējš pūtīs stiprāk un būs rudenīgi silts. Laika prognoze
“Nekad nezini, kad nākamo reizi ēdīsi.” Rajevs atklāj, kāpēc karavīram ir ātri jāgatavo
FOTO. “Vairs neatšķiru cilvēku sejas…” sašķobījusies tautā mīlētā aktiera Ulda Dumpja veselība
FOTO. Labākie un talantīgākie latviešu aktieri demonstrēs savas dziedātprasmes 9
Labdarības maratonu “Dod pieci!” šogad veltīs ukraiņu bēgļu bērniem
Bērniem ar uzvedības traucējumiem trūkst atbalsta un speciālo iestāžu