Foto – Shutterstock

Knifi, kā pagatavot 24 dienu Adventes kalendāru 8

Darinot Adventes kalendāru, jāievēro divas būtiskas nianses. Tā  lodziņiem, kabatiņām, tūtām, kastītēm vai citiem elementiem, kas veido ietvaru, jābūt numurētiem, un tajos jāieliek nelielas dāvaniņas.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 3
Kokteilis
Elīna Didrihsone piedzīvojusi lielu vilšanos – negaiss izjaucis vairāk nekā 1000 eiro vērto dēla dzimšanas dienas ballīti 98
Veselam
Ārvalstīs strauji izplatās jaunais Covid-19 paveids “FLiRT”. Medicīnas eksperte skaidro, vai šis vīruss ir konstatēts arī Latvijā un cik tas bīstams? 4
Lasīt citas ziņas

Adventes kalendāru var gatavot no kartona, veļas knaģiem, dekoratīvām lentītēm un aukliņām. Kartonu piegriež tik garu, lai pietiktu vietas uzlīmēt 24 veļas knaģus. Tos izvēlas baltā un sarkanā krāsā. Lai knaģu virkne izskatītos dekoratīvāka, uz baltajiem uzlīmē košas lentītes. Virs knaģiem uzraksta numuru, bet knaģī iestiprina dāvaniņu – košā papīrā ietītu šokolādīti, konfekti, riekstiņu, žāvētu augli vai ko citu, apsien ar raibu aukliņu, aiz kuras dāvanu pieknaģē.

Kartonu var piegriezt eglītes formā, bet kalendāra dienas veidot kā aploksnītes, kurās ieliek jaukas veltes bērnam.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kalendārs var tapt no 24 sērkociņu kastītēm. Tās aplīmē ar dekoratīvu papīru un uzraksta kārtas numuru. Pēc tam košās kārbiņas līmē pie kanvas vai cita materiāla stingras pamatnes vai veido piramīdu. Tiesa, šajās miniatūrajās lādītēs pietiks vietas tikai nelieliem pārsteigumiem.

Skaisti izskatās 24 rūķa cepures jeb tūtas, kas sakarinātas uz auklām. Katru cepuri meistaro no kartona, aplīmē ar Ziemassvētkiem atbilstīgu papīru un rotā ar dažādām aplikācijām – meža zvēru purniņiem, sniegpārsliņām, eņģelīšiem un tamlīdzīgi. Lai izskatītos greznāk, augšmalai pielīmē dekoratīvu lenti, nelielus eglītes rotājuma bumbuļus vai pērlītes.

Adventes kalendāra klasiskais saturs ir dažādi našķi – šokolāde, konfektes, cepumi, žāvēti augļi u.tml. Tās var būt mazas pārsteiguma dāvaniņas – zīmulis, matu gumija, mašīnīte, lellīte u.c. Katrai decembra dienai saviem mīļajiem var rakstīt arī mazas zīmītes ar vēlējumiem, dzejolīšiem, mīļiem vārdiem. Var būt simboliskas dāvanas – svece, zvaniņš, rūķītis vai kas cits.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.