1. maija gājiens Ventspilī 1925. gadā.
1. maija gājiens Ventspilī 1925. gadā.
Foto no zudusilatvija.lv

Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1922. gada 3. maijā 0

Lilija Limane, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Latvis

RAKSTA REDAKTORS
“Jūs tur tajā valdībā esat nojūgušies?” Valdība par tautas naudu reklamē sevi komercmedijos 19
Zeme ir nolemta bojāejai: atklāts, kad un kāds būs pasaules gals
Veselam
Antivakseri tagad dziļi nožēlo?! Pētījumā atklāta sensacionāla informācija par Covid-19 vakcīnām 8
Lasīt citas ziņas

Sarkanā gājienā piedalījās ap 6,5 tūkst. personu un tas bija tīšām izstiepts garumā, lai izskatītos impozantāks. Gājiena priekšgalā bij redzami Dr. P. Kalniņš, Rudevics, Klāra Kalniņ.

Gājienam esplanādes laukumā ierodoties, to saņēma studenti un liels ļaužu pulks ar izsvilpieniem un ironiskiem urrā saucieniem. Sevišķi jautri saņēma arodnieku grupu ar Dermani un Dr. Bruno Kalniņu priekšgalā.

CITI ŠOBRĪD LASA

No svinīgām runām nekā neiznāca, jo komunistus ielenkušie ļaudis dziedāja dažādas jautras tautas dziesmas, kā “Cel mani pār pār Zilupi” u.c.

Vairāki arodnieki šāva gaisā. Tiem ieroči atņemti un paši apcietināti. Apcietinātas pavisam 25 personas. Sastādīti 14 protokoli par policijas ierēdņu apvainošanu. Atņemti arī vairāki plakāti ar izaicinošiem uzrakstiem.

SAISTĪTIE RAKSTI