Foto – Shutterstock

Ko iesākt, ja atšķiras vēlmes pēc tuvības? Atbild seksopatoloģe 10

“Mēs ar draugu dzīvojam kopā pusotru gadu, bet sekss mums ir ļoti reti (jau no paša attiecību sākuma), proti, labi ja vienu reizi nedēļā. Es esmu diezgan aktīva un brīva savos uzskatos, tāpēc negaidu kad viņš pirmais uzsāks priekšspēli – to daru pati, bet daudzkārt esmu saņēmusi atteikumu, pamatotu ar to, ka vīrietis ir noguris, pārēdies utt. Attiecības mums ir labas, viņš mani mīļo, skūpsta, naktī guļam apskāvušies – it kā viss ir labi.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 142
TV24
“Esam atkal uz sēkļa!” Jānis Ikstens par situāciju valdībā 113
Lasīt citas ziņas

Arī ar erekciju vīrietim problēmu nav. Medikamentus nelieto, alkohols – tikai brīvdienās. Darbs un ienākumi – pastāvīgi. Zinu, ka viņš pašapmierinās, kad es neesmu blakus. Mums abiem ir 33 gadi. Esmu neziņā, ko darīt! Esmu uzsākusi vairākas reizes sarunu, bet viņš izvairās par šo tēmu runāt! Kur varētu būt problēma? Ko man iesākt?” vēstulē portālam “Delfi” jautā kāda lasītāja.

Atbild seksoloģe, seksopatoloģe, neiroloģe Dr. med. Ināra Roja

CITI ŠOBRĪD LASA

Seksuālās dzīves problēmas var izpausties gan individuāli, gan pārī. Konkrētajā problēmu aprakstā ir pilnīgi pamatots seksuālās dzīves partneres uztraukums par attiecībām pārī. Šis uztraukums vienlaicīgi ir arī emocionālas un ķermeniskas sievietes ciešanas, par kurām var nojaust, iepazīstoties ar sievietes vēstuli.

Mūsdienās Eiropā un pasaulē, Latviju ieskaitot, – tādas seksuālās dzīves problēmas tik tiešām piemeklē daudzus partnerus heteroseksuālo attiecību laikā, proti – vīrieša un sievietes dzimumdzīves attiecībās. Šai sakarā vispirms veselības pārbaudē būtu jānoskaidro, vai cilvēkam nav organiski vai anatomiski, pēctraumatiski traucējumi, onkoloģiskas, arī – ādas, mutes dobuma u.c. saslimšanas.

Reizēm iemesli meklējami psihotraumatiskos cilvēka dzīves notikumos kopš dzimšanas, individuālās psiholoģiskās, temperamenta īpatnībās. Vīrietim nevēlēšanos piedzīvot regulāru dzimumaktu ar sievieti var izraisīt nepatīkams, arī – kairinošs, “pārsmaržots” partneres ādas aromāts, personiskās higiēnas ignorēšana.

Ir bijuši gadījumi, kuros partnere no vīrieša pieprasa pirms dzimumakta uzsākšanas visu uzreiz – gan orālo, gan anālo seksu, gan sadomazohistisku seksu, gan manipulācijas ar vibratora palīdzību… Protams, psihiski vesels vīrietis, ja nav lietojis alkoholu vai narkotikas – savā prātā un emocijās automātiski noraidīs šo “meiteni – robotu” vai “sievieti – kiborgu”. Iemesls vīrieša noraidošai attieksmei var būt arī sievietes ķermenī veiktas korekcijas ar plastisko operāciju palīdzību, kas rada barjeru viņai tuvoties zemapziņas līmenī.

Heteroseksuāla pāra attiecībās iemesli šiem seksuālo attiecību traucējumiem var būt ļoti, ļoti dažādi. Manuprāt, konkrētajam pārim vispirms būtu jāieplāno vizīte pie ārsta seksologa, seksopatologa, lai detalizēti pārspriestu savas individuālās seksuālas veselības īpatnības, jo īpaši tāpēc, ka mājas apstākļos šī saruna nevedas. Kopā ar ārstu sieviete un vīrietis var pārrunāt terapijas iespējas pāra attiecībās.

Reklāma
Reklāma

Un vēl jāatceras, ka seksuālās dzīves kvalitāti ļoti ietekmē arī attiecību dalībnieku privātā dzīve ārpus attiecībām – panākumi vai to trūkums karjerā, veselības stāvoklis, kā arī emocionālais stāvoklis, kas lielā mērā ietekmē mūsu libido līmeni. Vienīgais veids, kā rast risinājumu šai disonansei vēlmē pēc tuvības, ir pārrunāt sasāpējušos jautājumus divatā, bet, ja tas neizdodas pašu spēkiem, ņemt vērā jau iepriekš minēto ieteikumu – piesaistīt profesionāli, kurš ļaus izvērtēt problēmu, tās nopietnību un iespējamos risinājumus nesaskaņu mazināšanai.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.