Kultūra
Mūzika un deja

Koncertā “Hanzas peronā” sastapsies LNSO, Latvijas Radio bigbends un Linda Leen0

Foto: Anrijs Požarskis

16. janvārī plkst. 19 uz “Hanzas perona” skatuves kāps Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un Latvijas Radio bigbenda mūziķi, kā arī dziedātāja Linda Leen un saksofonists Gints Pabērzs, lai klausītājus iepriecinātu ar vērienīgu klasiskā un laikmetīgā simfodžeza programmu.

Koncertā tiks atskaņoti Leonarda Bernsteina, Dona Elisa, Džordža Gēršvina, Djūka Elingtona komponēti šedevri, Lindas Leen skaņdarbi, Bjorkas un Maikla Bublē dziedāti hiti, kā arī Latvijas Radio bigbenda mākslinieciskā vadītāja Kārļa Vanaga opuss, kas tapis speciāli šai programmai.

Tautā iemīļotā dziedātājā Linda Leen šajā programmā kopā ar apvienoto orķestri sniegs gan savas kompozīcijas “Uzar mani kā zemi” un Chameleon, gan hitus, ko savulaik atskaņoja “The Doors”, Nina Simone, Maikls Bublē un Bjorka.

Virtuozais saksofonists, Lielās mūzikas balvas 2006 laureāts Gints Pabērzs spēlēs solo vairākos opusos, toskait Kārļa Vanaga skaņdarbā “Klātbūtne. Motīvs”, par kuru autors saka: “Kad mūzika uzrakstīta, rodas pārdomas, vai skaņās ir atspoguļojusies tā ideja, kas bija sākotnēji. Šoreiz uzdevums bija – izprast, kas cilvēkam vispār liek rīkoties, kas viņu mudina kaut ko darīt. Un arī – vai savā rīcībā cilvēks ir patiess.”

Programma pirmo reizi tika izpildīta 2019. gada vasarā festivālā “LNSO vasarnīca” Latgales vēstniecībā GORS (Rēzekne), izpelnoties skaļas publikas ovācijas. Koncerta diriģents – Guntis Kuzma.

Saistītie raksti

Intervijā LR3 “Klasika” Guntis Kuzma saka: “LNSO un Latvijas Radio bigbenda sadarbība ir sen lolota ideja, ko izdevās īstenot pagājušajā vasarā. Ņemot vērā, ka šīs retās sadarbības iespējas ir gandrīz kā svētki, vēlējāmies arī Rīgas publikai sniegt iespēju izbaudīt šo visu nesen atklātajā kultūras telpā – “Hanzas peronā”.”

Diriģents sola, ka klausītājus gaida daudzi pārsteigumi, “īpaši no mūsu solista – saksofonista Ginta Pabērza, kurš improvizē katrā skaņdarbā, padarot skanējumu absolūti neprognozējamu”.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
“Dieva jērs tevi vēro.” Pēc Ģentes altārgleznas restaurācijas pārkarst sociālie tīkli
18 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Pavasarī Ventspilī ar triju izcilu pianistu koncertu svinēs Klavieru dienu
19 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
“Mākslu nevar nolikt aiz slēgtām durvīm.” Teātra profesionāļi un prominences apmeklē Serebreņņikova “Outside”
20 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IB
Ivars Bušmanis
Ekonomika
“Rail Baltica” Latvijā – iekavēti darbi, laika grafiks un neapgūta nauda. Valsts kontroles ziņojums
2 stundas
ML
Māra Libeka
Veselam
Cena vai tarifs? Jaunais atalgojuma modelis – martā
1 stunda
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Gads ar Krišjāni
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Austrālijā avarējusi ugunsgrēku dzēšanā iesaistīta lidmašīna ar trīs cilvēkiem
12 minūtes
LA
LA.LV
Sports
VIDEO: Merzļikins NHL izcīna piekto uzvaru pēc kārtas
1 stunda