Kultūra
Mūzika un deja

Koncertsērijas “Personīgi” pavasara sezonu atklās “Brodska kvartets”0

Publicitātes foto

Atklājot koncertsērijas “Personīgi” pavasara sezonu, Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” 26. janvārī plkst. 15 aicina uz pasaulslavenā “Brodska kvarteta” (Brodsky Quartet) koncertu, LA.lv uzzināja koncertzālē.

“Brodska kvartets” ir britu klasiskais stīgu kvartets ar milzīgu skatuves pieredzi – 47 gadu garumā nospēlēti ap 3000 koncertiem uz pasaules lielākajām skatuvēm, izdoti vairāk nekā 60 mūzikas ieraksti un iegūti augstākie starptautiskie apbalvojumi, tai skaitā prestižās Francijas mūzikas balvas – Diapason D’Or un CHOC du Monde de la Musique.

Ietekmīgākais skotu kritiķis Maikls Tameltijs par viņiem teicis:

“”Brodska kvartets” nav tikai lieliska grupa. Viņi ir fenomens!”

Plašu rezonansi guvuši “Brodska kvarteta” īstenotie koncertcikli, atskaņojot visus Šūberta, Bēthovena, Čaikovska, Britena, Šēnberga, Zemļinska, Vēberna un Bartoka stīgu kvartetus. Lielākais šo koncertciklu triumfs saistāms ar visu Šostakoviča kvartetu atskaņojumu.

Tomēr kvarteta karjeras pūrā ir arī programmas, kurās mūziķi pārkāpj klasikas robežas, –

viņi sadarbojušies ar tādām mūzikas personībām kā Bjorka un Pols Makartnijs.

“Liepājas koncertzālei “Brodska kvartets” ir sagatavojis programmu ar Eiropas mūzikas stūrakmeņu, vēl nepārspētu dižgaru darbiem. Šogad svinam vācu lielā komponista Ludviga van Bēthovena 250. gadadienu, tāpēc koncertā kā pirmo dzirdēsim Bēthovena “Lielo fūgu”.

Koncerta turpinājumā – angļu komponista, dēvēta par vienu no ievērojamākajiem 20. gadsimta skaņražiem, Bendžamina Britena pērle – Trešais stīgu kvartets.

Koncerta otrajā daļā – izcilākā 20. gadsimta simfoniķa Dmitrija Šostakoviča Trešais stīgu kvartets.

Kamerzāles koncertsērija “Personīgi” veidota, lai baudītu mazo formātu koncertus tuvākā, brīvākā un personīgākā atmosfērā. Pēc koncertiem klausītāji aicināti tikties ar mūziķiem personīgi – baudīt sarunas pie kafijas tases vai atspirdzinoša dzēriena glāzes.

Saistītie raksti

Sērijas turpinājumā – pašmāju pianisma jaunā zvaigzne Daumants Liepiņš (23. februārī) un Rīgas Saksofonu kvartets ar koncertprogrammu “Bahs. Grūvs. Saksofoni” (5. aprīlī), bet noslēgumā – Birutas Ozoliņas un Uģa Prauliņa etnoduets (10. maijā).

Abonementu uz visiem četriem “Personīgi” koncertiem iespējams iegādāties līdz 26. janvārim.

LA.lv