Praktiski
Mājas

Ar ko atšķiras elektriskās plīts indukcijas sildvirsma no stikla–keramikas sildvirsmas?2

Foto – LETA

“Ar ko atšķiras elektriskās plīts indukcijas sildvirsma no stikla–keramikas sildvirsmas?” MAIJA BIRĶERNIECE RĪGĀ

Ir vairāku veidu elektriskās plīts sildvirsmas: metāla, stikla–keramikas, halogēnā un indukcijas, skaidro SIA “Arkolat” pārstāve Renāte Krauze.

Indukcijas sildvirsmas darbības pamatā ir elektromagnētiskās enerģijas pārveidošana siltumenerģijā. Šis process notiek uz virsmas novietotā metāla traukā. Elektromagnētisko lauku rada zem sildvirsmas izvietotie indukcijas elementi – augstfrekvences indukcijas spoles, caur kurām plūst 20–40 kHz maiņstrāva. Magnētiskā lauka veidotās virpuļstrāvas absorbējas uz plīts uzliktajā metāla traukā un to sakarsē atbilstīgi noregulētajai temperatūrai, parasti +80…+270 °C. Līdzko trauku no plīts virsmas noņem, magnētiskais lauks izzūd un siltums vairs netiek ģenerēts.

Galvenā indukcijas plīts priekšrocība ir zemie enerģijas zudumi, jo sakarst uz tās uzliktais trauks, nevis visa plīts virsma. Tādējādi 98% izmantotās elektroenerģijas pārvēršas derīgā siltumā.

Šai plītij piemēroti tikai īpaša marķējuma trauki no tērauda, emaljēta tērauda, čuguna vai speciāli indukcijas plītīm ražota alumīnija, keramikas vai stikla ar iestrādātu magnetizējošu materiālu – dzelzs skaidiņām karsēšanai. Trauku dibenam jābūt plakanam.

Saistītie raksti

Plīts elektronika ļauj iestatīt kādu no biežāk izmantojamām programmām (piemēram, cepšanai, vārīšanai) vai taimeri intervālā no 1 minūtes līdz 199 minūtēm. Ja traukam ir nepiemērots materiāls vai pārāk mazs diametrs, platjoslas mikroprocesora paneļa trauksmes indikators rāda uzstādījuma kļūdu.

Elektriskās plīts metāla sildvirsmai elektrospirāle ir ievietota virsmas pamatnē un pārsegta ar metāla apvalku. Tā nav pārāk ekonomiska, jo spirāles, kā arī metāla apvalks sasilst lēni, lieki tērējot elektroenerģiju. Arī stikla–keramikas sildvirsmas sildelements atrodas zem tās, taču sildriņķis uzsilst ļoti ātri, 3–6 sekundēs. Noregulējot sildriņķa slēdzi vajadzīgajā karstuma režīmā, tas nepārtraukti ieslēdzas un izslēdzas, uzturot noteiktu temperatūru. Tādējādi iespējams ievērojami taupīt elektroenerģiju. Atšķirībā no indukcijas sildvirsmas gatavošanai der jebkura materiāla trauki. Virsmu var kopt ar speciāli stikla–keramikas sildvirsmām paredzētiem tīrīšanas līdzekļiem. Vienīgi jāuzmanās, lai uz tās nenonāk cukurs.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
IB
Indulis Burka
Praktiski
Silts kažociņš “līvānietei”: kā siltināt Līvānu tipa māju?
Nedēļa
PR
Praktiski.lv
Praktiski
VIDEO. Silakrogā mītošie kaķi vairojas, dzemdē, ir izkropļoti un iet bojā: iedzīvotāji nezina, kā palīdzēt
4. jūlijs, 2020
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Padomi, kā dārzu saglabāt zaļu un ziedošu arī lielā karstumā
4. jūlijs, 2020

Lasītākie

IP
Ilze Pētersone
Kultūra
“Esmu optimists, lai gan depresīvs.” Pēdējā saruna ar mūžībā devušos Paulu Bankovski žurnālā “Mājas Viesis”
Intervija 8 stundas
IP
Ilze Pētersone
Latvijā
“Jūs, meitiņ, palaistiet ar kokakolu, sālsūdeni vai sodas ūdeni.” Saruna ar zāļu sievu un Cēsu pils dārznieci Līgu Eglīti
Intervija 10 stundas
"V
"Mājas Viesis"
Latvijā
1940. gada jūnijā valsts vadītājs Kārlis Ulmanis atradās ļoti sarežģītā situācijā. Vai Latvija varēja pretoties? 6
13 stundas
AJ
Atis Jansons
Ekonomika
Satiksmes sodi – jūlija jaunumi. Vai lielāki maksājumi dos efektu, ja nav nodrošināta soda neizbēgamība? 1
9 stundas
SK
Skaties.lv
Laukos
Zemnieks ierauts traktortehnikas krāpnieku shēmā. Kāds traktora gribētājs jau zaudējis 1800 eiro
5 stundas