Latvijā
Rīga

“KPV LV” pārmet JKP priekšvēlēšanu populismu1


Vieta, kur iecerēta jaunā VDD ēka.
Vieta, kur iecerēta jaunā VDD ēka.
Ekrānuzņēmums no facebook.com

Jaunās konservatīvās partijas (JKP) iesniegtais Saeimas lēmumprojekts par Valsts drošības dienesta (VDD) ēkas būvniecības apturēšanu ir priekšvēlēšanu populisms un “skaidrs JKP “nē” Latvijas drošībai”, aģentūru LETA par “KPV LV” viedokli informēja šīs partijas Saeimas frakcijas vadītāja vietnieks Ēriks Pucens.

Pucens pauž nožēlu, ka valsts un iedzīvotāju drošībai “tik svarīgs jautājums tiek notrivilizēts līdz Rīgas priekšvēlēšanu kampaņas līmenim”.

Politiķis pauž, ka, ja JKP neesot nekā cita, ko rīdziniekiem piedāvāt, “kā atņemt viņiem drošību”, tad esot jāsāk satraukties par viņu spējām saimniekot Rīgā.

“”KPV LV” jau vairākkārt ir lūdzis JKP un citas partijas neizmantot šo valstij un iedzīvotāju drošībai svarīgo jautājumu kā lētu rīdzinieku balsu pirkšanas rīku,” akcentē Pucens.

Viņš norāda, ka, šo valsts drošības jautājumu neuztverot nopietni, nākotnē esot gaidāmas “ļoti nopietnas sekas”, bet par tām atbildību neuzņemsies nedz tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP), nedz Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs Juris Jurašs (JKP).

Kā ziņots, JKP Saeimas frakcija parlamentā iesniegusi lēmumprojektu VDD ēkas celtniecības apturēšanai bijušā velotreka “Marss” teritorijā zemesgabalā Rīgā, Brīvības gatvē 207, aģentūru LETA informēja JKP pārstāvji.

Lēmumprojektā paredzēts Saeimai uzdot valdībai nekavējoties celtniecību apturēt, to darot atbilstoši Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likuma prasībām.

Jau vēstīts, ka Saeimas Nacionālās drošības komisija skata iedzīvotāju iniciatīvu par publiskās zaļās zonas izveidi bijušajā velotreka “Marss” teritorijā, kas noskatīta VDD jaunās ēkas celšanai.

Parakstu vākšana par iedzīvotāju iniciatīvu tika sākta un norisinājās, pirms tika atslepenota un kļuva publiski pieejama informācija par VDD ēkas celšanu šajā vietā.
Saistītie raksti

Rīgā, bijušā velotreka “Marss” vietā, plānots būvēt jaunu ēku VDD. Iestādē aģentūru LETA informēja, ka lēmums par jaunas VDD ēkas celšanu šajā vietā pieņemts 2017.gadā, bet šogad tikšot sākta būvniecība.

VDD līdz šim neesot informējis sabiedrību par ieceri, jo neesot bijis tiesīgs publiskot informāciju, lai nepārkāptu likuma “Par valsts noslēpumu” normas. Tomēr tagad, ņemot vērā sabiedrības interesi, pieņemts lēmums deklasificēt daļu informācijas par plānoto VDD attīstības projektu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

DJ
DIĀNA JANCE
Kultūra
“Man liekas, ka dzīvojam idilles stūrītī.” Saruna ar Jāņa Baltvilka balvas ieguvēju grāmatu mākslā Loti Vilmu Vītiņu
Intervija 10 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
“Tur tāds mazs rokfestivāls!” Viktora Coja fani piemin 30. gadadienu kopš mūziķa bojā ejas Latvijā
53 minūtes
LA
LA.LV
Kultūra
Cilvēki atvadās no mūžībā aizgājušā rakstnieka un publicista Artūra Snipa
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Uz Liepājas šosejas notikusi smaga avārija
2 stundas
JAROSLAVS ŠAREKS
Pasaulē
Ļaunuma impērijas sakāve. Sāsts par vienu no izšķirošajiem notikumiem Eiropas un pasaules vēsturē
4 stundas