11.novembra krastmalā notiek Latvijas simtgades jubilejai veltīts gaismas uzvedums “Saules mūžs”.
11.novembra krastmalā notiek Latvijas simtgades jubilejai veltīts gaismas uzvedums “Saules mūžs”.
Foto: LETA/Edijs Pālens

FOTO, VIDEO: Krāšņais simtgades salūts ar stāstu par Latvijas rašanos un tās nākotni 0

Svētdien, 18. novembrī, valsts svētkos iedzīvotāji aicināti vienoties kopīgā Latvijas valsts himnas “Dievs, svētī Latviju!” dziedāšanā, kam sekoja gaismas uzvedums “Saules mūžs” – viens no valsts simtgades kulminācijas pasākumiem, vēstī Skaties.lv.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins 124
Lasīt citas ziņas

Gaismas šovs bija 18 minūtes garš vizuāli muzikāls stāsts sešās daļās par Latvijas valsti no idejas par tās veidošanu līdz šodienai. Uzvedums noslēdzās ar “apliecinājumu Latvijas nākotnei, ticību Latvijas tautai un ikkatram iedzīvotājam.”

Uzveduma radīšanā piedalījies jaundarbu komponists Ēriks Ešenvalds, tā muzikālais vadītājs ir Kristaps Krievkalns, vizuālās koncepcijas dizainere – Austra Hauks, gaismu mākslinieks – Normunds Bļasāns, bet pirotehnikas un gaismas efektu dizainers Kalvis Kalniņš.

CITI ŠOBRĪD LASA

Gaismas scenogrāfijā iekļauta gan Daugava starp Akmens un Vanšu tiltiem, gan Gaismas pils, Saules akmens, kā arī Rīgas pils un Vecrīgas panorāma.

18. novembrī desmitiem un varbūt pat simti tūkstošu cilvēku Rīgā, 11.novembra krastmalā, noskatījās Latvijas simtgadei veltīto salūtu un gaismas uzvedumu “Saules mūžs”, kas bija iecerēts kā svinību kulminācijas pasākums.

Kā novēroja aģentūru LETA, cilvēki bija piepildījuši gan 11.novembra krastmalu, gan Akmens un Vanšu tiltus, gan arī ielas Daugavas kreisajā krastā. Visticamāk, vērienīgo priekšnesumu apmeklēja daudz vairāk cilvēku nekā svētku salūtus citus gadus, par ko liecināja fakts, ka lielās cilvēku plūsmas dēļ bija būtiski grūtāk piekļūt pasākuma norises vietai.

Šis tika solīts visu laiku vērienīgākais Latvijas proklamēšanas dienas šovs un izmaksāja 234 999 eiro jeb aptuveni desmit reizes vairāk nekā citus gadus, tomēr itin bieži no cilvēkiem bija dzirdama neizpratne, vai tiešām priekšnesums bijis desmitkārt labāks nekā citus gadus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.