Somijas izlases vārtsargs Lukāšs Hrādeckis noskatās, kā bumba ielido viņa cietoksnī.

Krieviem uzvara kaimiņu duelī 0

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Notriektā tautumeita 6

Eiropas čempionātā futbolā otro spēļu kārtu vakar ievadīja Krievijas izlases uzvara Sanktpēterburgā pār Somiju (1:0).

Krievijas izlase bija uzvarējusi somus visās četrās savstarpējās spēlēs, gūstot 15 un ielaižot tikai vienus vārtus, un arī šo maču aizvadīja kā pirmais numurs.

Pirmā puslaika kompensācijā skaistus vārtus guva Itālijas vienību “Atalanta” pārstāvošais pussargs Aleksejs Mirančuks. Abu komandu rēķinā B grupā ir pa trim punktiem divās spēlēs.

Grupu turnīra pirmais aplis noslēdzās ar Francijas 1:0 uzvaru Minhenē pār Vāciju – pirmajā puslaikā Mats Hummels raidīja bumbu savos vārtos.

Francūži mača pirmajā daļā demonstrēja ļoti pārliecinošu futbolu, koncentrējoties uz ātrām pārejām no aizsardzības uzbrukumā. Pēc pārtraukuma ātrāk sāka spēlēt vācieši, tiekot arī līdz vairākiem labiem momentiem, tomēr izlīdzinājumu panākt neizdevās. Vācija kļuvusi par pirmo izlasi, kas Eiropas čempionātos aizvadījusi 50 spēles.

Citā nāves (F) grupas spēlē pašreizējā čempione Portugāle tikai 84. minūtē, pateicoties diviem rikošetiem, guva uzvaras vārtus pārpildītajā stadionā Budapeštā pret Ungāriju (3:0).

Pēcāk ar diviem precīziem sitieniem izcēlās līdz tam no spēles teicami izslēgtais Krištianu Ronaldu, kurš sasniedzis vairākus Eiropas čempionātu rekordus – kopumā guvis 11 vārtus, aiz sevis atstājot francūzi Mišelu Platinī (9), seko anglis Alans Šīrers (7).

Tāpat Ronaldu kļuvis par pirmo futbolistu, kurš piedalījies piecos Eiropas čempionātos, un, visticamākais, kļūs par rekordistu visvairāk aizvadītajās spēlēs (ieskaitot kvalifikāciju) – portugālim šobrīd ir 57, saraksta līderim Itālijas vārtsargam Džanluidži Bufonam ir tikai par vienu vairāk.

Šodien divas spēles C grupā – Ukraina pret Ziemeļmaķedoniju, pirmajā kārtā zaudējumus piedzīvoja abas komandas. Ukraiņiem lieliska iespēja nesasniegt jaunu turnīru antirekordu, proti, šobrīd viņiem ir seši zaudējumi un identiska neveiksmju sērija savulaik bijusi vien Dienvidslāvijai.

Tāpat tiksies pirmajās spēlēs uzvaras guvušās Nīderlande un Austrija. Savukārt B grupā emocionālo pārdzīvojumu virpulī ierautā Dānija, kas pirmajā spēlē zaudēja somiem, tiksies ar krievus sagrāvušo Beļģiju.