Latvijā
Sabiedrība

Kristīnes Misānes lieta: “ZZS” uzskata, ka valstij jāuzņemas atbildība par saviem pilsoņiem arī ārvalstīs0


Pie Dānijas vēstniecības Rīgā notiek pikets pret šobrīd Dānijā apcietinātās divu bērnu mātes Kristīnes Misānes izdošanu Dienvidāfrikai, kur viņai draud 15 gadu cietumsods par savu bērnu glābšanu no vardarbības, 15.01.2020.
Pie Dānijas vēstniecības Rīgā notiek pikets pret šobrīd Dānijā apcietinātās divu bērnu mātes Kristīnes Misānes izdošanu Dienvidāfrikai, kur viņai draud 15 gadu cietumsods par savu bērnu glābšanu no vardarbības, 15.01.2020.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) aicina Ministru prezidentu Krisjāni Kariņu vērtēt tieslietu ministra Jāņa Bordāna rīcību saistībā ar par bērna nolaupīšanu Dienvidāfrikas Republikā (DĀR) apsūdzētās Latvijas pilsones Kristīnes Misānes lietā, portālam “La.lv” pavēstīja ZZZ preses sekretāre Dace Kārkliņa.

“Latvijas valstij ir jārūpējas par saviem pilsoņiem ne tikai mūsu zemē, bet arī tiem, kuri dzīvo ārvalstīs. Nav pieļaujama situācija, kad Latvijas amatpersonu bezdarbības vai paviršas rīcības dēļ pilsoņu intereses netiek pienācīgi aizstāvētas,” akcentē ZZS valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars.

No publiski izskanējušās informācijas nav skaidrs, vai Bordāna vadītā Tieslietu ministrija ir pienācīgi rīkojusies, lai sadarbībā ar Dānijas atbildīgajām amatpersonām panāktu Latvijas pilsones neizdošanu DĀR, norāda Tavars. Tāpēc ZZS aicina valdības vadītāju pievērst īpašu uzmanību šai lietai un izvērtēt tieslietu ministra atbildību.

ZZS valdes loceklis Armands Krauze uzskata, ka atbildība par šo gadījumu ir jāuzņemas arī ģenerālprokuroram ĒRIKAM Kalnmeijeram, izvērtējot to, vai ir darīts viss, lai panāktu, ka Latvijas pilsone tiktu nodota mūsu valsts jurisdikcijā.

“Ikviens pilsonis ir Latvijas valstij svarīgs, tāpēc aicinām vērtēt atbildīgo amatpersonu rīcību, lai panāktu labvēlīgu risinājumu gan konkrētajā gadījumā, gan arī novērstu iespējamās nepilnības un nākotnē šādas situācijas neatkārtotos,” uzsver Tavars.

Saistītie raksti

“Amatpersonu neizlēmības rezultātā nevainīga Latvijas pilsone, kura bēg ar bērnu no vardarbības Āfrikā, var tieši nokļūt Āfrikas valsts cietumā necilvēcīgos apstākļos. Ja šis jautājums netiks atrisināts pozitīvi, atbildīgajiem būtu jāatkāpjas no amata”, atzīst Krauze.

Šodien pie Dānijas vēstniecības notiek pikets par bērna nolaupīšanu DĀR apsūdzētās Latvijas pilsones atbalstam, kurā iedalīsies un savu nostāju paudīs arī ZZS vadītājs.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
FOTO: Ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa un 1991. gada barikāžu laikā kritušo piemiņas vietām Bastejkalnā
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Policija rosina apsūdzēt vīrieti par amfetamīna laboratorijas uzturēšanu Salaspilī
6 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Liepājā bezvēsts pazudusī Andželika ir atrasta
6 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Uzdevumi, kas jāpilda ķīmijas olimpiāžu dalībniekiem, kļūst aizvien grūtāki. Saruna ar Nauri Narvaišu
3 stundas
LE
LETA
Sports
Merzļikins atzīts par NHL aizvadītās nedēļas otro zvaigzni
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Ekstrēmos laikapstākļos Spānijā divi bojāgājušie
1 stunda
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Par mata tiesu no lielas nelaimes! Ļaundaris kāpņu telpā sarīko ugunsgrēku
21 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Kariņš: Koalīcija iebilst pret mīkstākām prasībām VP vadītāja amata kandidātiem
1 stunda