Kritizē Nobela balvas ieguvēju literatūrā
 0

Pievieno LA.LV

2009. gada Nobela prēmijas ieguvēja literatūrā vācu rakstniece Herta Millere šā gada laureātu Ķīnas rakstnieku Mo Jaņu nodēvējusi par “katastrofu” un apsūdzējusi viņu “cenzūras cildināšanā”, raksta Zviedrijas avīze “Dagens Nyheter”.

 

7 vienkārši ieradumi, kas palīdzēs izvairīties no atpazīstamā “veca cilvēka” aromāta
TV24
“Beidzam bļaut, ka Latvijā ir bezmaksas izglītība un medicīna. Nav!” Cipruss par pieredzi ar meitas skolu
“Mana pensija nav mana nauda?” Iedzīvotājs neizpratnē par spēkā esošos sistēmu un nosauc to par konkrētu cilvēka pazemošanu
Lasīt citas ziņas

Millere teica, ka viņai gribējies raudāt, kad viņa izdzirdējusi, ka prestižā balva piešķirta Mo Jaņam. “Ķīnieši paši teic, ka Mo Jaņs ir tāda pati ranga amatpersona kā [valdības] ministrs,” sacīja Millere. “Viņš cildina cenzūru. Tas ir ārkārtīgi sarūgtinoši.” Viņa piebilda, ka balvas piešķiršana valdības atbalstītās Ķīnas Rakstnieku savienības priekšsēdētāja vietniekam, kamēr cietumā atrodas 2010. gada Nobela Miera prēmijas laureāts Liu Sjaobo, “ir pļauka sejā visiem tiem, kuri strādā demokrātijas un cilvēktiesību labā”. Mo Jaņs pēc pasludināšanas par laureātu ir saņēmis neskaitāmus pārmetumus par ciešo saistību ar Komunistisko partiju. Rumānijā vācu ģimenē dzimusī Millere savos darbos atspoguļo savu uzaugšanu Rumānijā komunistiskā diktatora Nikolajes Čaušesku režīma laikā.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.