foto – Leta

Kultūras mantojuma saglabāšanai tērēs 7,5 miljonus latu 0

Kultūras mantojuma pasargāšanai un saglabāšanai nākamajām paaudzēm tiks novirzīti 7,5 miljoni latu, lielākoties programmu finansēs no Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) finanšu instrumenta.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Hallo! Jā! Klausos!! Ar kādu vārdu tu atbildi uz telefona zvaniem? Izrādās, ka tas kaut ko pasaka par tavu raksturu 9
Veselam
“Izmēz” savu ķermeni! 7 produkti, kas dabiski attīra organismu un palīdz atjaunot līdzsvaru
RAKSTA REDAKTORS
Brīvdienās lej pilnu bāku! Degvielas tirgotāji sarūpējuši īpaši patīkamus cenu pārsteigumus – kur būs vislētāk?
Lasīt citas ziņas

Valdība otrdien apstiprināja Kultūras ministrijas sagatavotos valdības noteikumus par to, kā Latvijā īstenojama EEZ līdzfinansētā programma “Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunināšana”.

Pieejamais finansējums projektu un pasākumu īstenošanai kopumā ir 10,6 miljoni eiro jeb 7,5 miljoni latu, ko 85% sedz no EEZ finanšu instrumenta, bet Latvijas līdzfinansējums ir 15%. Projekti tiks īstenoti līdz 2016. gada aprīlim.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vienošanās paredz, ka 8,6 miljoni eiro jeb 6 miljoni latu novirzīs Rakstniecības un mūzikas muzeja rekonstrukcijai, Raiņa un Aspazijas muzeja atjaunošanai, Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja ostas noliktavas restaurācijai, Rīgas Jūgendstila centra kultūras mantojuma digitalizācijai un virtuālā muzeja izstrādei, kā arī Rēzeknes Zaļās sinagogas restaurācijai.

Programmas mērķis ir pasargāt un saglabāt nākamajām paaudzēm kultūras un dabas mantojumu, padarīt to publiski pieejamu, kā arī paplašināt kultūras dialogu, veicinot Eiropas identitāti.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.