Vladimirs Putins un Ramzans Kadirovs
Vladimirs Putins un Ramzans Kadirovs
Foto. Scanpix/LETA. Kolāža: LA.lv

“Kungi” nebeidz apmainīties laipnībām. Kadirovs Putina vārdā nosauc prestižāko Čečenijas galvaspilsētas mikrorajonu 51

Čečenijas galvaspilsētā Groznijā būs Putina rajons, kas nosaukts par godu Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam, par nolemto Čečenijas galvaspilsētas mēra birojā ziņo aģentūra TASS. Tā tika nolemts pēc nesen veiktās aptaujas, kurā šādu vēlmi izteikuši esot vairāk nekā 34 700 iedzīvotāju, ziņo varasiestādes.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Daži jūtas kā no ķēdes norāvušies, citi otru reizi uz tā paša grābekļa neuzkāps. Es… nekad nevēlos tur atgriezties” – Līnas stāsts par tikšanu prom no krīzes centra 14
Kokteilis
VIDEO. Iemīļotais aktieris Andris Keišs benzīntankā piedzīvojis smieklīgu “tikšanos” pats ar savu balsi 8
Skolas direktora viedoklis par skolotāju apdāvināšanu mācību gada noslēgumā: “Sabiedrība ir morāli slima ar šīm dāvanām un pateicībām”
Lasīt citas ziņas

Tikai 200 no viņiem iebilda pret to, ka jaunais rajons kļūst par “Putina” un “piedāvāja savas iespējas”. Aptaujas materiāli tika nosūtīti Čečenijas parlamentam lēmuma pieņemšanai.

Čečenijas vadītājs Ramzans Kadirovs iepriekš izteica priekšlikumu izveidot jaunu rajonu vairāk nekā 200 hektāru platībā un nosaukt to Krievijas prezidenta vārdā. Pēc viņa teiktā, piešķirtajā teritorijā tiks uzbūvētas 130 daudzdzīvokļu mājas, mošejas, bērnudārzi un citi sociālās infrastruktūras objekti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kadirovs sacīja, ka lēmums jauno Groznijas rajonu nosaukt par godu Putinam pieņemts “kā čečenu tautas dziļas pateicības zīme” par “iespēju atdzīvināt republiku”.

Pēc būvdarbu pabeigšanas Putina rajonam “jākļūst par ērtāko, prestižāko un labiekārtotāko Groznijas daļu”, uzsvēra Čečenijas vadītājs.

2008. gadā Groznijas jau galvenā iela – Pobedas prospekts – tika pārdēvēta par godu Putinam. Kadirova dekrētā teikts, ka tas darīts “par izciliem pakalpojumiem cīņā pret terorismu, ekonomikas atjaunošanā un Čečenijas Republikas sociālajā jomā”. Putina vārdā nosaukta arī Krievijas Speciālo spēku universitāte Gudermesā, kur kaujinieki tiek apmācīti dalībai karā Ukrainā.

Ramzans Kadirovs
Vladimirs Putins

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.