Kadirovs Ramzans
Kadirovs Ramzans
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Kadirovs mirst un atkal augšāmceļas. Viņa nāve varētu radīt diezgan nopietnas sekas Krievijā 35

Čečenijas līdera iespējamā nāve varētu atstāt nopietnas sekas uz Krieviju, tā ziņojumu par Ramzana Kadirova veselības stāvokli komentēja Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes sekretārs Oleksijs Daņilovs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 11
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 71
Lasīt citas ziņas

“Tas, ka Kadirovam ir veselības problēmas, ir zināms. Turklāt ir tāds pieņēmums, ka ir bijusi saindēšanās, turklāt vairākkārtēja, kas radījusi komplikācijas nieru sistēmā.[…] Tas, ka Kadirovu medīja – un medīja krievi -, zināma Kremļa grupējumu cīņa. Ņemot vērā to ietekmi, kāda viņam bija un joprojām ir uz procesiem Krievijā, viņš nonācis šādā situācijā. Kā viņam tur būs ar veselības stāvokli, skatīsimies. Es nesteigtos, jo cilvēks var atrasties komā gan nedēļu, gan mēnesi, gan divus, gan pusgadu. Ir bijuši gadījumi, kad cilvēki komā ir bijuši līdz pat gadam vai pat ilgāk,” viņš turpināja.

Tomēr iespējamā Kadirova nāve varētu radīt diezgan nopietnas sekas Krievijai. Pēc Danilova domām, mēs pieredzēsim vienas Kremļa frakcijas, kas karo ar otru, vājināšanos.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tie ir tā sauktie Kremļa torņi – viņi nepārtraukti savā starpā kaut ko kārto. Viens grupējums tiks vājināts. Kas attiecas uz Kaukāzu – tur var sākties procesi, kas parādīs, ka kopumā vara Krievijā ir ārkārtīgi trausla.[Jevgeņija] Prigožina kampaņa visai pasaulei ir tikai pierādījusi, ka tad, kad viņi saka, ka ir spēcīgāki nekā jebkad agrāk, ņemiet vērā, ka šobrīd situācija Krievijā ir ārkārtīgi trausla. Un ne tikai jautājumos par Kadirova klātbūtni vai neesamību.Tāpēc tas kaitina Krieviju, un tagad viņi pāries uz citu stratēģiju: tagad viņi gatavojas biedēt pasauli ar kodolieročiem. Tagad viņi darīs visu, lai pasaule būtu nobijusies,” rezumēja Daņilovs.

Pēdējo dienu laikā internetā un plašsaziņas līdzekļos aktīvi tiek apspriests Čečenijas līdera Ramzana Kadirova veselības stāvoklis. Informācija par viņa iespējamo nāvi parādījās pirms dažām dienām.

Dažādi avoti sniedz atšķirīgu informāciju. Vieni apgalvo, ka viņš atrodas komā, citi – ka viņam ir veikta nieres transplantācijas operācija, bet orgāns nav iedzīvojies.

Pats Kadirovs platformā “Telegram” paziņojis, ka esot sveiks un vesels, bet slimnīcā Maskavā, kur nesen tika novērots liels Čečenijas vadības automašīnu pieplūdums, ārstējoties viņa tēvocis.

Slava Visaugstākajam, esmu dzīvs un vesels un pilnīgi nesaprotu, kāpēc pat manas slimības gadījumā būtu jāceļ tāds troksnis,” “Telegram” raksta Kadirovs.

Vienlaikus Čečenijas līderis apgalvojis, ka Centrālo klīnisko slimnīcu apmeklējis laikā, kad Maskavā bijis “darba komandējumā “, un darījis to tāpēc, ka slimnīcā ārstējoties viņa tēvocis Magomeds Kadirovs. Viņš arī publiskojis foto, kurā esot redzams pie tēvoča gultas.

Baumas par to, ka 46 gadus vecais Ramzans Kadirovs esot smagi slims, medijos ik pa laikam parādās kopš gada sākuma.

Kadirovs ir viens no dedzīgākajiem Krievijas pret Ukrainu izvērstā kara atbalstītājiem.

Tiesa gan, reizumis viņš atļāvies kritizēt Krievijas Aizsardzības ministriju.

Kadirovs savulaik arī atbalstījis Krievijas algotņu grupējuma “Vagner” dibinātāju Jevgeņiju Prigožinu. Neilgi pirms “Vagner” jūnija dumpja viņu starpā esot izraisījies strīds.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.