Foto – LETA

Kur nopirkt spēkbarību vīn­gliemežiem? 0

Pievieno LA.LV

Kur var iegādāties speciālo barību vīngliemežiem? V. Lāce Dobeles novadā

 

90. gadu principi, kas toreiz šķita pašsaprotami un ko ievēroja katrā mājā – pie vairākiem no tiem sākam atgriezties
Gribi, lai darba devējs tevi dievina? Ir piecas frāzes, kas jebkura vadītāja ausīm būs kā medus
Mīklainos apstākļos pazudusi lidmašīna ar vairākiem cilvēkiem uz klāja – publiskoti pilota pēdējie vārdi
Lasīt citas ziņas

Vīngliemežiem domāta spēkbarība nopērkama a/s “Tukuma Straume” veikalā (Tukuma novada Tumes pagastā), cena – aptuveni 9 lati par 35 kg maisu. Barības sastāvā ir rapsis, kviešu milti, soja, saulespuķes, kalcijs, mikroelementi, vitamīni. Vīngliemežu audzētāju biedrības valdes priekšsēdētāja Sanita Rupkus stāsta, ka ar šo spēkbarību vīngliemežus baro tikai olu dēšanas laikā un neilgi pirms realizācijas. Uz 20 litriem gatavās barības vajag 150 gramu kombinētās barības.

Vīngliemežu audzēšanas sezona ilgst no aprīļa vidus līdz septembra vidum (ziemas mēnešos tie guļ). Pierādījies, ka voljeros turētiem vīngliemežiem ir krietni labāka kvalitāte nekā savvaļā augušajiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā izskaidrot to, ka gliemeži dārzā tik ļoti iecienījuši kodīgo gundegu ‘Multiplex’? Šie augi taču ir indīgi! S. Krastiņa Mārupes novadā

Malakologs Edgars Dreijers teic, ka gliemeži nešķiro augus indīgos un neindīgos. Turklāt vielas, kas ir indīgas mugurkaulniekiem (tostarp cilvēkam), ne vienmēr ir kaitīgas arī bezmugurkaulniekiem. Gliemji mēdz pamēģināt jebko, kas varētu būt ēdams. Tie neēdīs augu, kuram ir kodīga sula, tā dedzina mīkstmieša gļotādu. Ja augs neizraisa nepatīkamu kairinājumu, gliemezis to noteikti ēdīs.

 

Pievieno LA.LV
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.