Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

Kur nopirkt lētāko degvielu?1


Aprīļa sākuma līderi – “Neste” un “Circle K”.
Aprīļa sākuma līderi – “Neste” un “Circle K”.
Foto: Atis Jansons

Nav jau tā, ka no visiem mukšana un klusa prātā jukšana būtu vienīgās šī aprīļa pazīmes. Daži prieciņi joprojām dzīvajā auto pasaulē arī pavīd.

Pirmkārt jau tos rada satiksmes blīvuma krass samazinājums. Marta sākumā brauciens no Bolderājas uz pilsētas centru (15 km) darbdienas rītā tā ap deviņiem prasīja stundu, bet aprīlī tas paveicams 20 minūtēs. Bet stundā var apbraukt galvaspilsētai apkārt. Ar niecīgu, agrāk tikai uz šosejas sasniedzamu degvielas patēriņu.

 

Degvielas cenas!!!

Pirms pāris nedēļām priecājos kā puika, 1,10 eiro līmeni sasniedzis, un rakstu par Kipras līmeņa sapni (0,95). Vakar tepat Dzirnavu ielā no “Nestes” saņemu 6,2 centu atlaidi uz tablo rakstītajam un pēc vienkāršas aritmētikas vingrinājuma redzu, ka par realitāti kļuvis līmenis 0,8xx.

Ceļu turpinot, redzu, ka “Neste” ķīviņā par lētāko piedāvājumu nav ne vientuļa, ne droša. “Circle K” Satekles un Kurbada ielas stūrī arī jau rāda krietni zem eiro. Un arī viņiem ir līdzīgas “kluba biedru” atlaides. Turpiniet sacīksti, tirgotāji!

Ir šajā degvielas pārdevēju nežēlīgajā cīniņā tikai viena ēnas puse. Visur, kur rūkošā kustība intensīvāka, visur, kur ar tukšu bāku var iekulties kāds vēl nesen šeit labus ciparus redzējis braucējs, cenas ir bargi augstākas.

“Nestei”, piemēram, vēl pavisam nesen viena no lētajām stacijām bija Daugavgrīvas ielā. Vakar tur cena benzīnam – 1,067. Tātad par nieka 11 centiem lielāka nekā Dzirnavu ielā.

“Circle K” augstākais vakardienas skaitlis ir vēl lielāks. Eksporta ielā – 1,114, pie Teikas vēl par centu vairāk.

Kā nopirkt lētāko? Neviens informējošs medijs nav spējīgs uzpildes staciju simtu ik dienas apbraukt, visus šos izlēcienus fiksēt un mums nodot. To varētu vienīgi autobraucēju paš­apkalpošanās un digitālās komunikācijas serviss “Waze”.

Varētu, ja mēs nebūtu slinki un, garšīgi padzērušies, šo faktu lietotnē fiksētu. Kolēģiem operatīvai lietošanai atdotu.

Sarežģīti? Nu nemaz. Prasa kādu minūti laika. Starp citu – ja “Waze” nelietojat, ir tāds interneta portāliņš sadursme.lv, kas “Waze” lietotāju sniegtos datus vienā viegli pārskatāmā tabuliņā apkopo un ļoti pārskatāmi sagrupē – gan pēc tirgotāju zīmoliem, gan staciju atrašanās vietas. Izvēlieties lētāko, ikdienas loģistikā vis­ērtāk iekļaujamo uzpildes vietu.

 

Auto tirgus rūk

Saistītie raksti

Vēl viena ietaupīšanas iespēja. Krietni lielākas ietaupīšanas, jo pati prece te daudz dārgāka. Auto pirmo reģistrāciju skaits martā krasi samazinājies. Bet dīleru saloni ir jāuztur, speciāli sagatavoto darbinieku pulciņš jāsaglabā. Un tādēļ dažādas akcijas jau sprēgā malu malās. Ne tikai jaunas preces veikalos. Arī lietoto plači šajā laikā cenu ziņā laidīsies ne tikai līdz pašizmaksai. Un, ja vien jūsu iekrājumi ir pietiekami lieli, lai ne tikai dažu mēnešu dīkstāvi pārdzīvotu, ja vien jūsu ticība sava biznesa uzplaukumam gada otrajā pusē ir pietiekami droša, šis varētu būt īstais brīdis automobiļa nomaiņai.

 

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Olafs Zvejnieks: Levits un pārējā elite varētu atrotīt piedurknes un doties uz lauka palīgā lauksaimniekiem 4
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Valdība nosaka, kad inficēšanos ar Covid-19 uzskatīs par nelaimes gadījumu darbā
2 dienas
LE
LETA
Ekonomika
Cietums par 147 000 000 eiro nevar būt prioritāte! Ģirģens uzskaita nozares, kur nauda vajadzīga daudz vairāk
2 dienas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Deg atkritumi un traktori! Liesmas aprij kādu plastmasas pārstrādes uzņēmumu Salaspilī
1 stunda
LE
LETA
Veselam
Vīrusa izplatība neaprobežojas tikai Pierīgā. Covid-19 “ielauzies” jaunā novadā
36 minūtes
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: “Te nu mēs esam – vairāku mēnešu garumā saspiestā atspere atsprāga!”
9 minūtes
LE
LETA
Dabā
Jauni karstuma rekordi, bet vietām gaidām arī lietus! Laika prognoze svētdienai
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Kā rīdzinieki bauda sestdienu “Pastaigu tirgū” Vērmanes dārzā
14 minūtes