Praktiski
Dārzs

Divšķautņu vai četršķautņu – kura asinszāle īstāka?0

Foto: Kaprik/SHUTTERSTOCK

“Zinu, cik vērtīga ir asinszāle, tādēļ iesēju un izaudzēju no veikalā pirktas sēklas, uz kuras iepakojuma bija teikts, ka tā ir īstā – tā sauktā ārstnieciskā, divšķautņu asinszāle. Izauga labi, taču uz lapiņām nav raksturīgo punktiņu. Vai tā maz tējām der?” jautā lasītāja Valija no Imantas.

“Abas asinszāļu sugas – gan divšķautņu, gan četršķautņu – ir ar ārstnieciskām īpašībām un tiek lietotas tautas medicīnā,” skaidro farmācijas doktore Vija Eniņa.

Tradicionāli divšķautņu asinszāle tiek uzskatīta par īstāku. Augam raksturīgs tas, ka uz lapiņām, skatoties pret gaismu, var redzēt punktiņus (lapām ir daudzi tumši punktveida dziedzeri ar caurspīdīgām sekrētailēm). Taču viens no šāda pieņēmuma iemesliem ir tas, ka šī asinszāle vairāk pētīta arī zinātniski.

Abas asinszāles droši var lietot kā sastāvdaļu zāļu tējās. Tām ir spazmolītiska, žulti dzenoša, gremošanu veicinoša un pretiekaisuma iedarbība.

Saistītie raksti
LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

Ieva Ēvalde
Ekonomika
“Jaunie vecāki laimīgi brauc mājās ar jaundzimušo, bet jāskatās uz krematoriju!” Ko valmierieši domā par to, ka kļūst par “bēru galvaspilsētu”?
38 minūtes
IK
Inga Kaļva-Miņina
Kultūra
“Mūsdienu komforta pasaulē lasīšana kļūst par ko līdzīgu dārzu ravēšanai vai malkas skaldīšanai!” Dzejnieks Valentīns Lukaševičs par latgaļu valodas vērtību
Intervija 40 minūtes
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Ja liberālajā Rietumu sabiedrībā dažviet ir atļauta eitanāzija vai asistēta pašnāvība, tad kāpēc gan neļaut slimot ar Covid-19?
35 minūtes
IB
Ivars Bušmanis
Latvijā
Lielauces centra iedzīvotāji pašu spēkiem līdz nepazīšanai izmaina savu daudzdzīvokļu namu pagalmu
14 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
“Urnu es saņēmu, bet kas tur iekšā? Es nezinu,” Dairis šokā par apbedīšanas biroja nekaunību 1
12 stundas