Dabā
Zaļā dzīvošana

Kurzemes un Vidzemes upēs strauji ceļas ūdens līmenis0

Foto: Edijs Pālens/LETA

Pēdējo dienu lietavu ietekmē vairākās Kurzemes un Vidzemes upēs ūdens līmenis paaugstinājies par diviem metriem, un kāpums turpinās, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.

Salīdzinot ar situāciju pirms nedēļas, ūdens līmenis Lielajā Juglā, kā arī Kurzemes upēs Bārtā un Durbē ir cēlies par 1,8-2,1 metru. Tieši Kurzemes un Vidzemes dienvidrietumu pusē šomēnes reģistrēts lielākais nokrišņu daudzums, kas vietām pārsniedzis 35 milimetrus, Kurzemē arī 45 milimetrus.

Lielā daļā Kurzemes upju ūdens kāpis par vairāk nekā metru. Savukārt mazākās ūdens līmeņa izmaiņas ir Zemgalē, kur arī bijis vismazāk nokrišņu.

Saistītie raksti

Amatā pie Melturiem ūdens pakāpies pusotru metru virs novērojumu stacijas nulles punkta. Novembra sākumā ūdens līmenis šajā vietā sasniedza 1,74 metru atzīmi, kas bija augstākā kopš 2016.gada novembra.

Vietām Kurzemē un Vidzemē gaidāma palieņu applūšana.

Nokrišņi būs arī otrdien, pēc tam gaidāms sausāks laiks. Naktī uz trešdienu gaisa temperatūra noslīdēs zem nulles, un tas veicinās ūdens līmeņa krišanos mazākajās upēs, prognozē sinoptiķi.

LA.lv