Dabā
Zaļā dzīvošana

VIDEO. “Es nebiju gultā gulējis 10 mēnešus!” Pasaules apceļotājs Kārlis Bardelis iestrēdzis nelielā Indonēzijas salā1


Kārlis Barderis airu laivā apceļo pasauli.
Kārlis Barderis airu laivā apceļo pasauli.
Ekrānuzņēmums no LNT raidījuma “900 sekundes” video.

Desmit mēneši bez normālas gultas un dušas – pasaules apceļotājs Kārlis Bardelis pēc ilgas un smagas airēšanās no Papua-Jaungvinejas uz kādu Āzijas valsti iestrēdzis nelielā Indonēzijas salā, šorīt vēstīja LNT raidījums “900 sekundes”.

Tagad sapnis par Ziemassvētkiem Latvijā laikapstākļu dēļ Kārlim Bardelim ir izsapņots. Pasaules apceļotājs pašlaik ir atpūsts uz pavisam nelielo Sangihes salu Indonēzijā. Te viņš paslēpies zem palmas lapas gaida, kad kaut nedaudz uzlabosies laikapstākļi, jo līst vairākas dienas.

Taču laiks uz salas netiek velti tērēts. Viņa laiva ar vietējo iedzīvotāju palīdzību ir atbrīvota no gliemežiem un arī saremontēta.

“Dažas vietas bija jāsaremontē, jo haizivis diezgan spēcīgi to laivu, tā teikt, atspārdījušas,” bilst Bardelis.

Nonākšana līdz Sangihes salai nav bijusi viegla. Teju pastāvīgais pretvējš airēšanu padarīja ļoti smagu. “Ja arī ir tas pretvējš, pa dienu es varu paairēt un pavisam lēnām kustēties uz priekšu, bet nu naktī, kad eju gulēt, tad mani atkal pūš atpakaļ un nes atpakaļ uz austrumiem,” stāsta Bardelis.

Tāpēc viņš nolēma piestāt pirmajā salā, kas gadījās, jo spēki bija izsīkuši. Piestājot tie izsīka vēl vairāk, jo katra piestāšana rifu un vēja dēļ ir patiess izaicinājums. “Man nebija spēka ne parunāt, ne ēst uztaisīt, vienkārši atkritu un gulēju, kamēr atguvu spēkus,” norāda Bardelis.

Tagad Kārlis jau atguvies, vietējie iedzīvotāji viņu aprūpē, arī imigrācijas dienests atļāva salā uzturēties līdz 12. decembrim. Kārļa piestāšana aprakstīta arī vietēja ziņu portālā.

Saistītie raksti

Kārlis pat esot gulējis tā teikt normālā gultā: “Es nebiju gultā gulējis 10 mēnešus un tikpat ilgu laiku nebiju bijis dušā. Uz laivas mazgājos no ūdens pudeles.”

Jāatgādina, ka Kārlis Bardelis veic ceļojumu apkārt zemeslodei, izmantojot tikai savu muskuļu spēku.

Plašāk pievienotajā video.

LA.lv