Latvijā
Sabiedrība

“LA aptauja”: Kā vērtējat valdības lemto par ierobežojumu mazināšanu?0


Velvju tilts pār Ventu Kuldīgā.
Velvju tilts pār Ventu Kuldīgā.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Andris Grīnbergs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Inga Bērziņa, Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja: “Viss liecina, ka ierobežojumi bija jāmīkstina. Šobrīd Kuldīga ir ļoti skaista, tikko pa Ventas tiltu pāri gāja kāzinieki, līgavainis nesa līgavu…

Ievērojot drošības noteikumus, jau ilgāku laiku tūristi no Rīgas priecājās par Ventas rumbu un vēroja lidojošās zivis. Darbu uzsākušas kafejnīcas, protams, ievērojot noteiktos attālumus.

Tagad, kad iekštelpās varēs pulcēties 100 cilvēku, mēs varēsim izmantot mūsu kultūras centra iespējas. Kino skatīšanās jau atsākusies. 19. jūnijā sporta skolas iekšējā pagalmā notiks pirmais āra koncerts.

Vasara vieš cerību. Reizē sakām: rokas jāmazgā, noteikumi jāievēro.”

Andris Vaivods, Līvānu novada domes priekšsēdētājs: “Mums nav pieejama visa informācija, kas Rīgā. Ja reiz koronavīruss tik tālu ierobežots, ka var laist grožus vaļīgāk, tad lai notiek, dzīvi jau nevar apstādināt.

Taču vēl un vēl jāatgādina – piesardzību nedrīkst atcelt! Ja kāds cer, ka, paplašinot pulcēšanās brīvību, cilvēki ievēros noteikumus, tad viņš rūgti maldās.

Autobusos viss redzams kā uz delnas – iekāpjot aizsargmasku uzliek, tikko apsēžas, masku nogrūž nost. Ko tad mēs apmānām? Autobusa vadītāju? Sevi? Citus?

Latgalē veikalos noteikumus ievēro, Rīgā – neapzinīgie tev grūžas virsū. Visa nelaime, ka likumus un noteikumus gan pieņem, bet neiedarbina kontroles mehānismus. Kā tad iznāk? Šoferīši lai karo?

Saistītie raksti

Atskan balsis par cilvēka tiesībām, demokrātiju, bet – cilvēki taču joprojām slimo un mirst. Ar savu nevērību nepakļausim citus riskam!”

Jānis Baiks, Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs: “Mīkstinājumiem jābūt, ekonomiku nedrīkst nokaut, jāļauj tai atveseļoties. Taču valdībai un katram iedzīvotājam jādomā, kā sadzīvot ar to vīrusu, tas pavisam nepazudīs. Īsi sakot – tik un tā mums jābūt ļoti piesardzīgiem.”

LA.LV Aptauja

Kā vērtējat valdības lemto par ierobežojumu mazināšanu?

  • Gribējās vairāk brīvības
  • Ir labi
  • Šķiet, ka ir par lielu brīvība
LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.