Latvijā
Sabiedrība

“Cilvēki Latvijā domā, ka viņi nav rasisti, bet viņu uzvedība un vārdi tādi ir.” Cilvēktiesību aizstāvis Džordžs Stīls par rasismu Latvijā34

Foto: ekrānuzņēmums no “RīgaTV 24”

Cilvēki Latvijā domā, ka viņi nav rasisti, bet viņu uzvedība un vārdi tādi ir, “RīgaTV 24” raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu”, komentējot situāciju par rasismu Latvijā, norāda cilvēktiesību aizstāvis, ASV un Latvijas dubultpilsonis Džordžs Stīls.

Tiesa, viņš atzīmē, ka situācija Latvijā un Baltijā esot labāka nekā pirms desmit gadiem, bet rasisms vēl joprojām ir sastopams.

Kā skaidro Stīls, par to liecina, piemēram, tas, ka sabiedrībā uzskata, ka tumšādaino cilvēku Latvijā neesot daudz, tāpēc varot teikt, ka rasisma nav.

Taču, ka uzsver Stīls, rasisms ir cilvēku uzvedība, darbi un vārdi.

Video no “RīgaTV 24”:

“Es esmu nodzīvojis Latvijā 25 gadus, esmu gājis cauri skūtgalvju, “skinhedu”, cilvēku rasistiskiem uzbrukumiem, un tagad arī mani bērni, kuri ir latvieši, bet mazliet tumšāki nekā parastie latvieši, bet savā domāšanā un sirdī viņi ir latvieši. Tomēr arī viņi saskaras ar rasismu.”

Kad cilvēki saka, ka Latvijā tā nav, tad ir vērts pievērst uzmanību komentāriem internetā.

“Viņi domā, ka viņi nav rasisti, bet viņu uzvedība, viņu vārdi ir tādi.”

Prezidents Tramps grib šķelt sabiedrību

Lūgts komentēt ASV prezidenta Trampa rīcību patlaban notiekošo protestu kontekstā, Stīls saka, ka Tramps grib, nevis saliedēt, bet šķelt.

Saistītie raksti

“Viņš grib šķelt, un viņš grib, lai Amerikas iedzīvotāji dzīvotu divās kopienās – balti un bagāti un nebagāti un citi. Tramps ar savu uzvedību un rīcību rāda to, ko viņš grib. Tramps melo nepārtraukti.”

Attiecībā uz afroamerikāņiem, sevišķi tumšādainiem cilvēkiem Stīls teica, ka viņi jau no Trampa kļūšanas par prezidentu nav ticējuši tam, ka Tramps varētu būt tas cilvēks, kurš grib, lai visi cilvēki ASV ir vienlīdzīgi.

Video no “RīgaTV 24”:

Visu raidījumu “Dienas personība ar Veltu Puriņu” skaties šeit:

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.