Ilustratīvs attēls. Patrīcija Eiduka. Sprinta kvalifikācijas braucienāPasaules kausa posmā Davosā, Šveicē. 2021. gada 17. decembris.
Foto. Gian Ehrenzeller/Keystone via AP

Labākā sezona slēpotājai Patrīcijai Eidukai 0

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Patrīcija Eiduka ar kristāla globusu par uzvaru U-23 vecuma kopvērtējumā noslēgusi Pasaules kausa izcīņas sezonu distanču slēpošanā.

Punkts Pasaules kausam tika likts Lahti pilsētā Somijā. Komandu sprintā Eiduka kopā ar francūzieti Lenu Kentēnu ieņēma 13. vietu, individuālajās sprinta sacensībās vecbebrietei 41. pozīcija. Vakar 20 km distancē klasiskajā stilā viņa sākumā bija starp vadošajām sportistēm, taču piedzīvoja smagu kritienu, kurā guva sasitumus un pēc piecu kilometru atzīmes izstājās. Sezonas kopvērtējumā Eiduka ar 798 punktiem ieņēma 22. vietu, bet starp U-23 vecuma sportistēm bija pārliecinoši labākā, tuvāko sekotāju Margrētu Bergani no Norvēģijas pārspējot par 335 punktiem. Uzvarai jauno slēpotāju ieskaitē seko arī patīkams papildu bonuss, jo Eiduka par kristāla globusu nopelnījusi 6000 Šveices franku lielu naudas balvu, kas ir teju puse no viņas šosezon nopelnītajām prēmijām. Par Lielā kristāla globusa ieguvēju dāmām kļuva norvēģiete Tirila Venga, kura par 162 punktiem pārspēja amerikānieti Džesiju Diginsu, savukārt vīriešiem ceturto reizi par kopvērtējuma uzvarētāju kļuva norvēģis Johaness Klēbo. Viņš šosezon uzvarēja 20 Pasaules kausa sacensībās, kas ir atkārtots rekords, jo savulaik tikpat reižu uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena stājās viņa tautiete Terēze Johauga. Klēbo bija ātrākais pēdējās sešās sacensībās pēc kārtas, kopvērtējumā savu tautieti Pālu Goldbergu pārspējot par 472 punktiem. Tāpat Klēbo šosezon tika pie distanču slēpošanā ļoti iespaidīgas naudas balvu summas, nopelnot 380 tūkstošus Šveices franku.