Foto: Pixabay, Pexels, Sputnik/LETA, kolāža: LA.LV

Pētījums: Finanšu piešķīrums lūšiem, vilkiem un lāčiem ir pretrunā ar ES Bioloģiskās daudzveidības stratēģiju 3

Ivars Bušmanis, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Krievijai negaidīts sitiens zem jostasvietas – laikapstākļi var satracināt tautu 85
Veselam
saprast, ka jūsu partneris ir toksisks cilvēks? Viņus nodod šīs 9 frāzes
Kokteilis
FOTO. Dziedātāja Aminata Savadogo iestūrējusi laulības ostā
Lasīt citas ziņas

Brūnie lāči, vilki, lūši un putni ir saņēmuši visvairāk naudas no ES programmas “Life” laikā no 1992. līdz 2018. gadam, liecina Lielbritānijas Karaliskās biedrības publicētais pētījums.

Turpretim kukaiņi un vēžveidīgie, kas ir vitāli svarīgi ekosistēmām un ir vairāk pakļauti izmiršanas riskam, nav saņēmuši gandrīz nemaz.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šajā ziņojumā konstatēts, ka mugurkaulnieki saņem gandrīz 500 reižu lielāku finansējumu katrai sugai nekā bezmugurkaulnieki.

Brūnie lāči, vilki, dumpji un Eirāzijas lūši ir Eiropas saglabāšanas Holivudas zvaigznes un saņem gandrīz tādu pašu summu kā visi bezmugurkaulnieki kopā, spriež “The Guardian”, kam interviju devis itāļu pētnieks Stefano Mammola.

Brūnais lācis saņēmis 47 miljonus, bet pelēkais vilks – 33 miljonus eiro, kaut arī šie dzīvnieki, saskaņā ar Starptautiskās dabas un dabas resursu aizsardzības savienības (IUCN) datiem, nav visapdraudētākās sugas.

Insektu izmiršanas ātrums ir astoņas reizes lielāks nekā putnu, zīdītāju un rāpuļu izmiršanas ātrums, liecina analīze. Tātad līdzšinējais finanšu piešķīrums ir pretrunā ar ES Bioloģiskās daudzveidības stratēģiju, secināts pētījumā.

Gata Šļūkas zīmējums
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.