Praktiski
Dārzs

Lai tomātu raža būtu bagātīga: kategorisks “nē” 3 mēslojumiem!0

Foto: Pexels

Inita Šteinberga, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

“Karstumā tomāti ziedēja, bet augļi neveidojās. Tagad it kā sākas normāli procesi. Plānoju smidzināt un mēslot, tikai nezinu, ar ko šajā periodā labāk.” Jautā Rihards no Tukuma.

Mazdārziņu siltumnīcu saimniekiem diemžēl būs jāsamierinās, ka šis nebūs labākais tomātu gads, jo ziedi tādā karstumā, kāds bija jūnijā, nespēja apputeksnēties. Labāk klājās tomātiem uz lauka, jo ārā bija mazliet vēsāks un gaisā arī bija lielāks mitruma līmenis, tāpēc tur var būt pat lielāka raža (ja vien neuznāk ilgstošs slapjums un aukstums). Lielaudzētāji ar karstumu un citām problēmām tiek galā labāk (speciāls mēslošanas režīms, ventilācijas iespējas u.c.), un veikali bez vietējiem tomātiem nepaliks.

“Tagad svarīgākais ir stimulēt augļu veidošanos, tāpēc šajā periodā tomātiem, gurķiem, kabačiem un citiem derēs miglojums caur lapām,” mudina saimniecības “Zutiņi” saimniece Rūta Beirante.

Pavasarī svarīgākais bija sakņu attīstība, tādēļ galvenā barības porcija bija jāliek augsnē. Šajā fāzē vasaras otrajā pusē mikroelementus, barības vielas augam vajag tūliņ, jo caur saknēm tas notiek lēni. Augiem nāks par labu miglojums ar kalciju un kādu komplekso pilnmēslojumu.

Sevišķu aprūpi vajag augiem, kas stādīti lielos podos vai maisos. Tie šogad cieta visvairāk, jo karstumā un mitrumā saknes uzvārījās.

Tomātiem par labu nāks miglojums ar mazdārziņos populāro bordo šķīdumu.

Saistītie raksti

Ja tomātiem, kam gari tukšie posmi, izveidojusies kāda spēcīga pazare, to var atstāt, lai arī uz tās veidojas augļi. Tas īpaši noderēs hibrīdajām šķirnēm, kuras ir izturīgas un siltajos rudeņos ražo ilgi pat neapkurināmās siltumnīcās.

Ievērībai!

Sakiet “nē” dažādiem apšaubāmi mistiskiem miglojumiem ar olu čaumalām, tomātu vai kartupeļu lapām!

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Varu tikai šausmināties par to, kā cilvēki raksta internetā.” Kas visvairāk kaitina filoloģi Ligitu Paegli?
Intervija 2 stundas
IK
Ilze Kalve
Pasaulē
“Ir jābūt gataviem arī mazāk labvēlīgai situācijas attīstībai.” Vēstniece nosauc visbūtiskāko šībrīža aicinājumu Latvijas pilsoņiem, kuri dzīvo Lielbritānijā
7 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Kāpēc Kurzeme nesākas Bolderājā. Kur beidzas vēsturiskā Vidzeme un sākas Latgale? Intervija ar Jāni Turlaju
Intervija 6 stundas
AO
Andris Ozoliņš
Ekonomika
Energoefektivitātes milzis Piņķos: kā Saules ielas 2 iedzīvotāji panāca, ka par siltumenerģiju būs jāmaksā trīs reizes mazāk
1 stunda
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Viens gan ir jāsaprot – vīrusi neatnāk, lai mūs tikai pabaidītu, tie atnāk uz palikšanu
5 stundas