Gaujas stāvo krastu Sajūtu parkā kokos iekārtotā taka ikvienam kļūs par aizraujošu piedzīvojumu.
Gaujas stāvo krastu Sajūtu parkā kokos iekārtotā taka ikvienam kļūs par aizraujošu piedzīvojumu.
Publicitātes foto

Beidzot klāt vasara! Laiks doties ceļā un izbaudīt Latvijas tūrisma dažādību 0

Zigmunds Bekmanis, “Mājas Viesis”, AS “Latvijas Mediji”

Beidzot klāt vasara, un siltais laiks vilina ārā no mājām pat pašus bailīgākos ceļotājus, un arī “Mājas Viesis” aicina ilgāk nesēdēt mājās, bet doties ceļā, tādā veidā atbalstot savējos – lauku un pilsētu viesmīlības nozarē strādājošos –, kuri ir gatavi ar smaidu atkal sagaidīt ciemiņus, dāvājot viņiem pozitīvas emocijas.

Lustiņdruvā Jāņi būs!

KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Vai populārajam mūziķim Laurim Reinikam ir meita? 24
15 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. “Jūs stulbi esat? Varbūt jūs paši nenomirstiet, varbūt sapratīsiet, kad kāds tuvinieks saslims?”: teica Aldis Gobzems Covid-19 pandēmijas sākumā 69
15 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Valdība uzspiež realizēt necilvēcīgu rīcību pret klientiem!” Tirgotāji par pašreizējo situāciju 126
9 stundas
Lasīt citas ziņas

Divas valstis, viena pilsēta – tā varētu teikt par Valku un Valgu, kuras, uz pāris mēnešiem šķirtas, nu atkal apskatāmas vienā braucienā, neaizmirstot paņemt līdzi pasi vai identifikācijas karti.

Abas pilsētas savu tūrisma piedāvājumu apvienojušas vienā mājas lapā, kurā atrodami arī visi pārgājienu maršruti un takas, tostarp Kārķu dabas taka “Lustiņdruva”, kas atrodas īpaši aizsargājamajā dabas teritorijā – Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šī vieta jau izsenis veidota atpūtai, muižas dārzniekam ierīkojot mežā pastaigu celiņus. Jāņkalniņā vienmēr svinēti Jāņi, kurināti ugunskuri, bijis deju placis un notikušas brīvdabas izrādes.

Mežmalā augošā apmēram divsimt gadus vecā priede saukta par Jāņu saieta priedi, jo pie tās pirms līgošanas pulcējušies jāņabērni. Pa taku uzkāpjot kalnā, gaida pārsteigums – Lielie rati, iespējams, lielākie Latvijā.

Dabas taka ir kilometru gara, nesen te uzstādīta dēļu laipa (94 m), desmit informācijas lapas par dažādu Lustiņdruvā mītošo zvēru pēdām, kā arī stends tuvumā dzīvojošo putnu spārnu garuma salīdzināšanai.

Lai meža iepazīšanu padarītu jautrāku, uzstādītas trīs šķēršļu konstrukcijas.

Bērniem, kas noguruši attālināti mācīties, noteikti būs prieks satikt mājdzīvniekus – vistas, tītarus, dažādu šķirņu pīles un zosis, arī Mangalicas jeb “aitu cūkas”, aitas un kazas.

Zemnieku saimniecībā “Rudzīši” (Kārķu pag.) nodrošināta distancēšanās, roku dezinfekcijas līdzekļi un visus mīluļus varēs pabarot ar iepriekš sagatavotiem kārumiem.

Turklāt Valkas novada Tūrisma un informācijas birojs piedāvā neparastus izbraucienus ar sliežu velosipēdiem jeb velodrezīnām. Visi projekta “Zaļie dzelzceļi” maršruti meklējami: https://greenrailways.eu/valka-valga-ape-zalais-cels.

Vidzemes vasaras baltajos lielceļos

Virtuāla orientēšanās un purvu smaržas

Limbaži aicina izmēģināt virtuālas orientēšanās un uzdevumu spēles. “Lai piedalītos spēlē, dalībniekiem viedtālrunī jālejupielādē “Actionbound” lietotne un tajā jāatrod spēles “Iepazīsti Limbažus!” un “Limbažu vēsture”,” atklāj Limbažu novada pašvaldības aģentūras “LAUTA” pārstāve Ilze Millere.

Viņa mudina apceļot arī Latvijas un Igaunijas skaistākos dārzus, kuri pašlaik ir pilnos ziedos. Vairāk: https://www.gardenpearls.eu.

Neskatoties uz pulcēšanās ierobežojumiem, dažos dārzos tomēr plānotas arī atvērtās dienas – tikšanās ar dārzu saimniekiem, lekcijas un iespēja iegādāties augus.

Noteikti viena no Limbažu novada skaistākajām vietām ir Niedrāju–Pilkas purva dabas taka (0,9 km, Pāles pag.), kuru izstaigājot atklājas tipiska augstā purva ainava ar mazām priedītēm, nelielām ūdens lāmām un purvam raksturīgajiem augiem.

Tā atrodas pie bijušās šaursliežu dzelzceļa līnijas Valmiera–Ainaži, laipas aprīkotas ar pretslīdes režģi, platums – 50 cm, un tas nozīmē – ar bērnu ratiņiem vai ratiņkrēslos labāk tomēr te nebraukt.

Purvu izpēti ārpus dabas takām vēlams izzināt kopā ar purvu pētniekiem, piemēram, Ilzi Ozolu. Viņa vedina ekskursijās arī ar purva kurpēm un ikdienā visbiežāk dodas uz Purezeru, kura apkaimē manīti Latvijā vēl samērā reti sastopamie brūnie lāči.

Pirmie virtuālie pilsētas svētki

22. jūnijā Cēsīs, godinot Latvijas brīvības cīnītāju varonību un Cēsu kauju 101. gadadienu, noritēs vairāki izzinoši pasākumi – vēsturnieku diskusija tiešsaistē, foto un audio izstāde Cēsu pilsētvidē un izlaušanās spēle, kurā varēs piedalīties vienas mājsaimniecības locekļi, mēģinot izkļūt no vācu ģenerāļa kabineta Cēsu Vēstures un mākslas muzejā.

Bet 18. jūlijā Cēsīs risināsies pirmie virtuālie pilsētas svētki Latvijā “Cēsis 814”, kuru vadmotīvs “Svinam kopā!” izvēlēts, lai akcentētu, ka pat pandēmijas ierobežojumu un virtuālas svinēšanas laikā pilsētas iedzīvotāji var izbaudīt kopības sajūtu.

Visas dienas garumā svētku skatuvei tiks nodrošināta interneta un “Re:TV” tiešraide, kā arī tā brīža drošības prasībām atbilstoša skatīšanās klātienē.

Koncertu cikls – “Mūzika dabā”

“Mājas lapā “visitvalmiera.lv” var atrast visu nepieciešamo informāciju, lai saplānotu lielisku atpūtu mūspusē, tostarp pastaigu un velosipēdistu maršruti, no kuriem īpaši vēlamies izcelt nesen izveidoto ainavisko 25 kilometrus garo velomaršrutu, kas ved pa Valmieru un Beverīnas novadu, kā arī velomaršrutu apkārt Burtnieku novadam, Abula dabas taku un “Zaļo dzelzceļu”,” stāsta Valmieras TIC tūrisma projektu vadītāja Zane Krūmiņa.

“Gaujas stāvo krastu Sajūtu parks pielāgojis taku kokos pēc visiem nepieciešamajiem drošības noteikumiem un piedāvā jaunumu – tīklu kubu, arī bērnu izklaides centrs “Brīnumu mežs” tikko atsācis darbu atbilstoši drošības prasībām, un šķirnes trušu saimniecība “Mežiņi” ir pārkārtojusi apskati tā, lai varētu pat norēķināties, nesatiekot saimniekus.”

Tā kā Valmierā atcelta brīvdabas tirdzniecības nodeva, pamazām paplašinās ēdināšanas pakalpojumu klāsts – īpaša āra terase jau ir Valmiermuižas alus virtuvei un top restorānam “Rātes vārti”.

Valmierā ir arī audiogids, kas kalpo kā bezmaksas digitālais gids. Bet visinovatīvākais pasākums šovasar būs koncertu cikls “MŪDA” (“Mūzika dabā”), kuru rīko Valmieras Kultūras centra radošā komanda un kurā piedalīsies Latvijā pazīstami un iemīļoti mūziķi.

“Daba dod dzīvību un enerģiju eksistencei. Būt dabā ir cilvēku aicinājums laiku laikos, tādēļ piedāvājam kultūru baudīt brīvā dabā, netradicionālās vietās un ārpus ierastajām pasākumu platformām – mežos un pļavās, kas atrodas pavisam tuvu pilsētas centram, un pie Gaujas, kuru nereti dēvējam arī par Valmieras “galveno ielu”.

Pirmais koncerts, veltīts stihijai ZEME, jau izskanējis, nākamie – 20. jūnijā saulrietā un 21. jūnijā saullēktā (stihija UGUNS), 18. jūlijā (stihija GAISS) un 29. augustā (stihija ŪDENS),” informē rīkotāji.

“ZZZIPPP” pāri Alūksnes ezeram

“Alūksnes priekšrocība ir tā, ka it viegli no pilsētvides var ielēkt dabā, jo blakus atrodas viens no Latvijas tīrākajiem ezeriem – Alūksnes ezers. Arī šosezon te būs iespējami laivu braucieni ģimenes lokā, vizināšanās ar kuģīti “Marienburg” vai plostu “Kaija” gida pavadībā, SUP dēļu un katamarānu noma,” vēsta Alūksnes TIC pārstāve Elīna Kola.

“Pastaigu cienītāji varēs izmantot Pilssalā iekārtoto jauno taku, kas ļaus iepazīties ar Livonijas ordeņa pilsdrupām un atjaunoto Dienvidu torni, klausīties putnu dziesmās un Tempļakalna ielas gājēju tilta mūzikas skaņās, uzkāpt Tempļakalna virsotnē, kur Slavas templis, Saules tilts un Alūksnes skatu tornis, bet asāku izjūtu cienītāji jau pavisam drīz izmēģināt gaisa trošu nobraucienu “ZZZIPPP” pāri Alūksnes ezeram.

Savukārt Alūksnes muižas parkā ceļotājus priecēs daudzveidīgas mazās arhitektūras formas – Čukstošā laterna, Fītinghofu dzimtas mauzolejs, Katrīnas ratu ritenis, Putnu paviljons un citi apskates objekti.

Pērn nacionālajā konkursā, izraugoties izcilākos veselības un labjūtes tūrisma galamērķus (EDEN – European Destinations of Excellence) Latvijā, par uzvarētāju kļuva aizsargājamo ainavu apvidus “Veclaicene” Latvijas–Igaunijas pierobežā, kas ietver trīs dabas liegumus ar kopējo platību 20 892 hektāri.

“Te neatkarīgi no gadalaika Ziemeļvidzemei raksturīgā kultūrvide mijas ar mieru, labjūti un harmoniju. Apvidu iepazīt un izbaudīt ļaus skatu torņi, pakalni, labiekārtotas dabas takas, velomaršruti un vairāki desmiti ezeru. Pie daudziem no tiem iespējams nakšņot īpaši iekārtotos viesu namos un dabas mājās.”

Interesanta teritorija ir arī bijusī padomju armijas raķešu bāze Zeltiņos ar pazemes bunkuriem, kur var uzspēlēt kariņu ar lāzerstaru ieročiem.

Ciemos pie kuplās briežu ģimenes

“Šajā laikā kā vienu no iespējām ceļotājiem iesakām briežu dārzu “Mežsētas” (Stradu pag.), kas atrodas meža ielokā gleznainās Pededzes upes krastā. Lielus un mazus te ciemos gaida prāvā briežu ģimene – ap trīssimt dzīvnieku.

Ekskursijas laikā būs iespēja viņus pabarot. Gidu nebūs, cilvēki paši varēs brīvi izstaigāt teritoriju, pieiet pie briežiem un ponijiem.

Informācijas stendos lasāmi apraksti par dzīvniekiem,” stāsta Gulbenes Tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centra pārstāve Evita Brokāne. Maršruti dažādām gaumēm – gan kājāmgājējiem, gan riteņbraucējiem atrodami mājaslapā www.visitgulbene.lv (ziņu sadaļā).

Rododendru un peoniju valstībā

Jūnija sākums ir laiks, kad vēl zied rododendri un ziedēšanai sariesušies jau arī peoniju pumpuri – šo krāšņumu gandrīz vienlaikus iespējams notvert Kalsnavas arborētumā, kur 140 hektāru platībā apskatāma viena no skaistākajām dekoratīvo koku un krūmu kolekcijām Latvijā.

Diemžēl šogad nenotiks populārie Peoniju svētki, taču individuāli atbraukt skatīties noteikti vajag, jo peoniju dārzā uzplauks ap 270 šķirnes, tikai iepriekš jāpiesakās.

Toties pavisam droši arborētuma teritoriju varēs pārlūkot no 25 metru augstā skatu torņa.

“Lubāns ir Latvijas lielākais ezers, ap kuru aptuveni 50 000 hektāru platībā plešas mitrājs. Tajā ligzdo190 putnu sugas, tāpēc šī ir ļoti populāra putnu vērošanas vieta, kurp atbraukt jebkurā laikā. Lubāna mitrāja informācijas centra meitenes interesanti pastāstīs par mitrāju, varēs uzkāpt ezera krastā esošajā ūdens tūrisma centra “Bāka” skatu terasē, doties uz pavisam netālo Teirumnieku purva taku (800 m),” par iespējām stāsta Madonas TIC konsultante Gunta Strode.

Nesen izveidots maršruts “Ļaudona teiku lokā”, kurā ar divpadsmit vides objektu palīdzību iepazīt Ļaudonas apkārtnes teikas. Droši izstaigājams arī Biksēres muižas parks ar gadu gaitā tēlniecības simpoziju dalībnieku veidotām lielformāta brīvdabas skulptūrām.

Nokāpjot no kalna, veldzi sniegs Biksēres avots – populāra ūdens ņemšanas vieta ar izcili garšīgu un tīru ūdeni, ko vietējie sakopuši, naktī izgaismojot, un līdzās informatīvajā stendā atklājuši leģendārā dzelzskrustnieka Žaņa Butkus dzīvesstāstu.

Dullā Daukas un Eizenšteina mantojums

“Mēs noteikti iesakām apmeklēt Meņģeles skatu torni un Dullā Daukas taku, kas atkal atvērta apmeklētājiem. Arī Ķeipenes kinostacija ar slavenajam kinorežisoram Sergejam Eizenšteinam (1898–1948) veltīto ekspozīciju gaida ciemos (pašlaik gan tikai piektdienās un sestdienās, ievērojot, ka iekštelpās vienlaikus var atrasties vien trīs cilvēki), pieejams arī skatu laukums – vides instalācija “Milžu galds”.

Daži no tūrisma uzņēmējiem jau pieņem apmeklētājus – ģimenes, pārus un nelielas grupiņas.

Lūk, Krapes muižas ūdensdzirnavās iespējams izstaigāt saimniecību, piedalīties sveču liešanas darbnīcā un cept pankūkas,” ziņo Ogres novada TIC pārstāve Baiba Zača.

SAISTĪTIE RAKSTI

Turpat Krapē atrodas “Skaņumāja” – seno mūzikas instrumentu muzejs, kurā apskatāmi un saklausāmi pēdējos simt gados Latvijā spēlētie mūzikas instrumenti, bet bijušajā Krapes muižā iekārtotajā vīna darītavā “Lauskis” nogaršojams vīns.

Lai baudītu miestiņu, jādodas uz alus darītavu “IndieJānis” Upespilī.

“Arī laivu noma un atpūtas vieta pie Plaužu ezera jau darbojas. Vēl var doties individuālās ekskursijās pa Ogres novadu, klausoties audiogida stāstus viedtālrunī vai planšetdatorā – tikai jālejupielādē mobilā lietotne “Ogres novadnieks”, kas bez maksas pieejama ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Astoņdesmit astoņus aizraujošus stāstus tajā ierunājis aktieris Jēkabs Reinis.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ziņas
Viens no izšķirtajiem lāčiem ir atgriezies un mēģinājis iekļūt mājā 34
1 diena
RE
Reklāmraksts
Laukos
ETERNIT bezazbesta šīferis – droša izvēle ikvienai saimniecībai! 1
5 dienas
AJ
Anita Jaunbelzere
Laukos
Gatis Apsītis-Ozoliņš: “Kāpēc baļķiem cenas kāpušas?” 7
6 dienas
LE
LETA
Ziņas
Covid-19 izbraukuma vakcinācija šodien notiks Valkā un Aucē 14
6 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Vai populārajam mūziķim Laurim Reinikam ir meita? 24
15 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. “Jūs stulbi esat? Varbūt jūs paši nenomirstiet, varbūt sapratīsiet, kad kāds tuvinieks saslims?”: teica Aldis Gobzems Covid-19 pandēmijas sākumā 69
15 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Valdība uzspiež realizēt necilvēcīgu rīcību pret klientiem!” Tirgotāji par pašreizējo situāciju 126
9 stundas
LE
LETA
Veselam
70% Latvijas iedzīvotāju organismā trūkst nozīmīgs elements, atklāj SPKC 99
1 diena
MZ
Monika Zīle
Ziņas
Monika Zīle: Ministru prezidenta pieklājības žests neizdzēš jautājumu: vai ir jēga būt likumpaklausīgam?… 46
15 stundas
Lasīt citas ziņas
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
“Nākotne laukos pozitīva, ja pievēršas modernizācijai un robotizācijai!” Zemnieki dalās pieredzē 12
Nedēļa
IP
Ilze Pētersone
Ziņas
“Ir pašvaldības, kurām nemaz neinteresē, ko bērni ēd!” Kas notiek skolu un bērnudārzu ēdnīcās? 10
12. oktobris, 2021
UG
Uldis Graudiņš

Laukos
Aizvadītās vasaras ekstrēmie dabas apstākļi ietekmēja visus lauksaimniekus. Kādu augļu un dārzeņu ražu izdevies šosezon izaudzēt? 3
11. oktobris, 2021
MS
Māra Skrīvele
Laukos
Neviena šķirne nav bez trūkumiem. Augļkopju pieredze un novērojumi par dažu ābeļu šķirņu audzēšanas īpatnībām 1
10. oktobris, 2021
MB
Māra Bērziņa
Laukos
Augu slimību un kaitēkļu izplatība oktobrī. Kādi aizsardzības pasākumi jāveic?
9. oktobris, 2021
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Mājražotāju skaits pēdējo pāris gadu laikā krietni audzis. Kas to sekmējis? 2
9. oktobris, 2021
LE
LETA
Ziņas
“Valdība uzspiež realizēt necilvēcīgu rīcību pret klientiem!” Tirgotāji par pašreizējo situāciju 126
9 stundas
LE
LETA
Ziņas
Latvijā sasniegts augstākais Covid-19 kumulatīvais rādītājs Baltijā visā pandēmijas periodā 51
12 stundas
LE
LETA
Veselam
Aptaujā noskaidrots, cik liela daļa cilvēku veic Covid-19 testu, sajūtot saaukstēšanās simptomus 30
10 stundas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Stāsti
“Latgaliešu valoda ir skanīga un krāšņa.” Intervija ar lingvistu Armandu Kociņu-Kūceņu
7 stundas
LE
LETA
Ziņas
Svētdien nav gaidāmi būtiski nokrišņi 2
12 stundas
LA
LA
Ziņas
“Tā pārslodze ir ārkārtīgi liela!” Latvijas ģimenes ārstiem trūkst resursu pienākumu veikšanai 15
6 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Vai populārajam mūziķim Laurim Reinikam ir meita? 24
15 stundas
ZB
Zane Balčus
Ziņas
“Rosellīni vārda spožums un posts”. Kritiķe Zane Balčus recenzē dokumentālo filmu “Es piedzimu Rosellīni”
6 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Arņa Cimdara meita: Tēta rīcībā nebija viltots Covid-19 vakcinācijas sertifikāts 179
17 stundas
MZ
Monika Zīle
Ziņas
Monika Zīle: Ministru prezidenta pieklājības žests neizdzēš jautājumu: vai ir jēga būt likumpaklausīgam?… 46
15 stundas
LE
LETA
Veselam
70% Latvijas iedzīvotāju organismā trūkst nozīmīgs elements, atklāj SPKC 99
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Veikls pircējs atbruņo laupītājus degvielas uzpildes stacijā 8
18 stundas
LE
LETA
Ziņas
Izcelts Daugavgrīvas pludmalē atrastais 19.gadsimta noslēpumainais kuģa vraks 10
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Pica ar vai bez ananasiem? Strikta itāļu vecmāmiņa nosauc, ko drīkst likt uz picas 5
18 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Daina, Dainis un Dainida 1
14 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TV un radio personība Baiba Sipeniece-Gavare: “Man jācitē kāda ārsta teiktais: Mēs vairs necīnāmies ar C19, mēs jau cīnāmies ar stulbumu!” 223
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
Viļņas mērs paziņo: Mēs neiesim Latvijas izvēlēto ceļu, ierobežojot arī vakcinētos 105
1 diena
SR
SANDRA RATNIECE
Ziņas
“sievietes balss pārvieto laukus” Sandra Ratniece recenzē Ievas Rupenheites jaunāko dzejas krājumu.
22:33
LA
LA.LV
Ziņas
Policija sola bargi vērsties pret naida un draudu paudējiem 48
22:06
ED
Eduards Dorofejevs
Ziņas
“Viena tumsa uz trijiem” Kritiķis Eduards Dorofejevs recenzē izstādi “Pašatklāsme. Tintoreto, Omars Galljāni, Lorenco Puljizi” 1
21:44