Ekonomika
Bizness

“Latvenergo” peļņa pērn pieaugusi par 24,2%0

Foto: Ieva Čīka/LETA

“Latvenergo” koncerna apgrozījums pērn bija 841,6 miljoni eiro, kas ir par 0,3% vairāk nekā gadu iepriekš, bet peļņa pieauga par 24,2%, sasniedzot 94,4 miljonus eiro, liecina šodien publicētie “Latvenergo” koncerna auditētie 2019.gada rezultāti.

2018.gadu “Latvenergo” koncerns noslēdz ar 76 miljonu eiro peļņu.

“Latvenergo” koncerna peļņa pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas (EBITDA) samazinājās par 14% līdz 243,5 miljoniem eiro.

2019.gadā “Latvenergo” koncerna ražotnēs tika saražotas 4880 gigavatstundas (GWh) elektroenerģijas, kas ir par 3,9% mazāk nekā gadu iepriekš, un 1842 GWh siltumenerģijas, kas ir par 19% mazāk nekā 2018.gadā.

Jau otro gadu pēc kārtas “Latvenergo” TEC tika saražots vēsturiski lielākais elektroenerģijas daudzums – 2780 GWh, kas ir par 5% vairāk nekā 2018.gadā. Augsto TEC izstrādi veicināja elektroenerģijas pieprasījums reģionā. Savukārt Daugavas hidroelektrostacijās (HES) saražotais elektroenerģijas apjoms zemākas ūdens pieteces dēļ ir samazinājies par 14%.

Tāpat mazumtirdzniecībā tika pārdotas 6505 GWh elektroenerģijas, kas ir par 6,5% mazāk nekā gadu iepriekš, bet vairumtirdzniecībā 2754 GWh elektroenerģijas, kas ir par 9,1% mazāk nekā 2018.gadā.

Kopējais Latvenergo koncerna investīciju apjoms 2019.gadā ir 229,4 miljoni eiro, kas, salīdzinot ar 2018.gadu, ir par 8,8 miljoniem eiro vairāk. Tīklu aktīvos ir investēti 79% no kopējām investīcijām. Savukārt Daugavas HES hidroagregātu rekonstrukcijā 2019.gadā ir ieguldīti 16,6 miljoni eiro.

Rekonstrukcijas programmu plānots īstenot līdz 2023.gadam, un tās kopējās rekonstrukcijas izmaksas pārsniegs 200 miljonus eiro. Līdz 2019.gada beigām līgumu ietvaros veiktās investīcijas ir 166,1 miljons eiro. Rekonstrukcija nodrošinās hidroagregātu darbību turpmākos 40 gadus.

Ministru kabinets 2019.gada 8.oktobrī lēma līdz 2020.gada 1.jūlijam veikt pilnīgu elektroenerģijas pārvades sistēmas operatora īpašumtiesību nodalīšanu, visus elektroenerģijas pārvades sistēmas aktīvus, kas pašlaik ir “Latvenergo” meitassabiedrības AS “Latvijas elektriskie tīkli” bilancē, nododot pārvades sistēmas operatoram “Augstsprieguma tīkls”. Aktīvu piederības maiņa ir plānota ar “Latvenergo” pamatkapitāla samazināšanu, izņemot no “Latvenergo” aktīvu bāzes “Latvijas elektriskie tīkli” kapitāldaļas.

2019.gada 15.oktobrī, tai skaitā ņemot vērā plānoto elektroenerģijas pārvades aktīvu nodalīšanu, kredītreitingu aģentūra “Moody’s” pārapstiprināja “Latvenergo” kredītreitingu investīciju pakāpes “Baa2” līmenī ar stabilu nākotnes perspektīvu.

Kompānijā norādīja, ka “Latvenergo” koncerna darbību un rezultātus 2019.gadā ietekmēja globāli un reģionāli darbības vides faktori.

Saistītie raksti

“2019.gadā mūsu reģionā vidējās elektroenerģijas cenas bija zemākas nekā gadu iepriekš, ko noteica hidroloģiskās situācijas uzlabošanās Ziemeļvalstīs gada otrajā pusē, siltāki laika apstākļi un attiecīgi zemāks elektroenerģijas pieprasījums reģionā, zemākas cenas dabasgāzes un ogļu tirgos, kā arī citi faktori. Pērn Baltijā kopumā bija par 21% zemāka elektroenerģijas izstrāde nekā 2018.gadā. Īpaši samazinājusies elektrības ražošana Igaunijā, kur ierobežota degslānekļa ražotņu darbība, tādēļ pieauga “Latvenergo” TEC loma un devums kopējā tirgū,” skaidroja uzņēmumā.

“Latvenergo” nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, dabasgāzes tirdzniecību, elektroenerģijas sadales pakalpojumu nodrošināšanu un pārvades aktīvu nomu. “Latvenergo” obligācijas kotē biržas “Nasdaq Riga” parāda vērtspapīru sarakstā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
AJ
Atis Jansons
Ekonomika
Kā tad tās riepas deldējam? Droša braukšana un nedaudz tehnisku zināšanu 2
1 diena
IB
Ivars Bušmanis
Ekonomika
“Pandēmija parādīja, ka attīstāmies nepareizi.” Intervija ar Arni Putniņu 2
1 diena
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Olafs Zvejnieks: Valsts riskē ar masveidīgu uzņēmumu maksātnespēju un bezdarba pieaugumu
1 diena

Lasītākie

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
“Jaunais īpašnieks apliks sētu, arhitektūras piemineklis tur stāvēs neredzams!” Biedrība lūdz glābt Anniņmuižu
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
“Spļāviens sejā nacionālai pašapziņai,” Dzintars naudu krievu medijiem salīdzina ar terorisma finansēšanu
1 stunda
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Gobzems satrakojies. Čalim jumts aizbraucis. Kokaīnu sašņaucies. Kā Saeimas parkets viņu vēl nes! 2
2 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Ekonomika
“Nebūs viesstrādnieku, raža sapūs uz lauka!” Kāpēc latvieši negrib mēnesī nopelnīt 1000 eiro? 24
6 stundas
LE
LETA
Veselam
Pagājušajā diennaktī Latvijā nav atklāts neviens jauns Covid-19 inficētais
5 stundas