Kultūra
Teātris un kino

Latvijas animatoru darbs novērtēts ar “Emmy” balvu0

Publicitātes foto

Starptautiski nozīmīgajā animācijas un TV projektu tirgū MIPTV Kannās sadalītas “Emmy Kids Awards”, un kategorijā “Kids: Digital” uzvarējis darbs, kurā strādājuši Latvijas animatori no “Tritone studio” un galvenais mākslinieks Toms Burāns, ziņo Nacionālais kino centrs.

“Tritone studio”, kas Latvijā vislabāk pazīstama kā Simtgades filmas “Baltu ciltis” producējošā studija un arī animācijas sekvenču veidotāja, 2018. gadā piedalījās darbā pie īsa dokumentāla seriāla ar animācijas epizodēm – Norvēģijas valsts TV pasūtījumam ar nosaukumu “Mans ķermenis ir mans” (My Body Belongs to Me).

Seriālu producē norvēģu studija “Bivrost film”, kura paralēli sadarbībā ar “Ego Media” un “Tritone studija” ar Nacionālā Kino centra atbalstu veido animētu pilnmetrāžas dokumentālo filmu “Mans mīļākais karš” (režisore Ilze Burkovska-Jakobsena).

Kadrs no filmas “My Body Belongs To Me”.
Publicitātes foto

Seriāla “My Body Belongs to Me” tēma ir nopietna un svarīga – bērnu seksuālā izmantošana. Seriāls vēršas pie 6–8 gadus veciem bērniem, vienkāršā un uzskatāmā veidā izstāstot, ka tikai bērns pats drīkst izlemt, ko darīt un ko nedarīt ar savu ķermeni. Viņam nav jāklausa pretlikumīgiem pieaugušo piedāvājumiem, bērnus no tiem aizsargā likumdošana.

Seriāla pasūtītājs, Norvēģijas valsts Televīzijas bērnu kanāls NRK Super ir Norvēģijā iecienīts un prestižs medijs, jo savus jaunos skatītājus tas uzrunā kā domājošus un zinātkārus, nevis tikai izklaidi vien patērējošus cilvēkus.

Pēc seriāla demonstrācijas rezonanse plašsaziņas līdzekļos bija ļoti liela, saņemot pozitīvu publisko novērtējumu.

Kā labākais bērnu un jaunatnes raidījums “My Body Belongs to Me” saņēma balvu Zelta kadrs Norvēģijas nacionālās TV balvas konkurencē 2018. gada maijā. Savukārt Eiropas TV kanālu bērnu programmu konkursā Prix Jounesse faktu raidījumu kategorijā seriāls saņēma bronzas medaļu.

Prestižajai Emmy Kids Awards TV balvai seriāls “My Body Belongs to Me” tika nominēts divās kategorijās – Kids: Digital un Kids: Factual.

“Bez fantastiski talantīgajiem un dziļi atbildīgajiem Latvijas māksliniekiem mums nebūtu bijis iespējams izveidot tik kvalitatīvu darbu,” saka seriāla producents un režisors, studijas “Bivrost film” vadītājs Tronds Jakobsens.

Filmas “My Body Belongs To Me” veidotāji.
Publicitātes foto

Latviju šajā darbā pārstāv galvenais mākslinieks, animācijas tēlu un dizaina autors Toms Burāns, animatori Arnis Zemītis, Kerija Arne, Nils Hammers, Krišjānis Ābols, tēlu mākslinieks Harijs Grundmanis un projekta vadītāja Karīna Andrejeva, kā arī komponists Kārlis Auzāns.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Kultūra
Rīga kļust par prestižas starptautiskas dizaina organizācijas pārstāvi Ziemeļeiropā
18 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Noskaties: Matīss Kaža uzņēmis dokumentālo filmu par divdesmitgadniekiem dzīves jēgas meklējumos
18 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
“Jelgava ’94” un citas: britu blogere iesaka, ko izlasīt pirms brauciena uz Baltijas valstīm
18 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Māja nostāvēs 800 gadus un vairāk. Koka guļbūvju otrā atnākšana
8 stundas
LA
LA.LV
Sports
Vai Ernestam Gulbim Melburnā nāksies spēlēt basām kājām?
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
Dānijas parlamenta spīkeram nodod lūgumu neizdot Kristīni Misāni
9 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Mistiska valsts institūciju nevarība 2
9 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Notikušais satriecis visu ciematu: jauns puisis zaudē dzīvību
8 stundas