Kultūra
Kultūrpolitika

Latvijas Dizaina gada balvai varēs pieteikties decembrī0


Latvijas Dizaina gada balvas projekta vadītāja Barbara Freiberga piedalās preses konferencē, kurā informē par gaidāmajiem Latvijas Dizaina gada balvas pasākumiem.
Latvijas Dizaina gada balvas projekta vadītāja Barbara Freiberga piedalās preses konferencē, kurā informē par gaidāmajiem Latvijas Dizaina gada balvas pasākumiem.
Foto: LETA

“Latvijas Dizaina gada balvai” varēs pieteikties no šā gada 1. decembra balvas mājaslapā, aģentūrai LETA pastāstīja “Latvijas Dizaina gada balvas” projekta vadītāja Barbara Freiberga.

Nacionālas nozīmes konkurss “Latvijas Dizaina gada balva” noticis trīs gadus pēc kārtas, taču šogad tas izpaliks.

Ar atziņu, ka konkursam ir jāmainās un jāpilnveidojas, lai pielāgotos Latvijas apstākļiem, jaunie pasākuma rīkotāji – “Latvijas Dizaineru savienības” pārstāvji – 19. februārī nāca klajā ar paziņojumu, ka konkurss tiek pārcelts uz nākamo gadu.

Freiberga stāstīja, ka Dizaina gada balvas pasniegšana notiks 2021.gada aprīlī dizainam veltītas konferences laikā. Labākos dizaina darbus varēs skatīt arī izstādē.

Kultūras ministrijas (KM) Radošo industriju nodaļas referente Dzintra Purviņa preses konferencē uzsvēra, ka trīs gadu laikā Latvijas Dizaina gada balva ir ieguvusi uzticību profesionāļu vidē. Balvas mērķis ir parādīt dizaina izcilības.

Latvijas Dizaina padomes priekšsēdētāja, “Inre Scandinavian Design” vadītāja Indra Križus uzsvēra, ka Latvijas dizaina padomē vēl diskutēs par balvas kategorijām, kādām dizaineri varēs pieteikt darbus. “Mums ir svarīgi, lai izceltu labākos darbus. Redzēt un ieraudzīt iespējas, kas var padarīt dzīvi labāku. Svarīgi arī tas, kā dizaineri noformēs savu pieteikumu balvai,” uzsvēra Križus.

Latvijas Dizaineru savienības priekšsēdētājs Miks Pētersons aicināja dizainerus jau laikus domāt par savu darbu pieteikšanu gada balvai. Piesakot darbus balvai, dizaineriem būs jāsamaksā arī dalības maksa. Savukārt balvas ieguvējam naudas balvu gādās KM.

Freiberga stāstīja, ka “Latvijas Dizaina gada balvas” pasākumiem divu gadu laikā KM ir piešķīrusi 80 000 eiro. Šogad balvas organizatori plāno seminārus un diskusijas Latvijas reģionos, pirmais no tiem notiks Valmierā, nākamie plānoti Rēzeknē, Daugavpilī un Liepāja. Balvas organizatori piedalīsies arī sarunu festivālā “Lampa” Cēsīs.

“Tāpat šogad esam plānojuši video podkāstu ciklu par dizainā aktuālo portālā “Delfi”, ka arī “Latvijas Dizaina gada balvas” izsludināšanu,” teica Freiberga.

Savukārt nākamajā gadā tiks turpināti video podkāstu cikls, organizēta dizaina konference, balvas apbalvošanas ceremonija un darbu izstāde.

LA.LV Aptauja

Vai lietojat Latvijas dizaineru veidotas lietas?

  • Jā, vienmēr izvēlos konkrētu dizaineru piedāvājumu.
  • Reizēm, ja gan izskats un lietojums, gan cena šķiet atbilstoša.
  • Nē, man tie par dārgu.

Kā ziņots, “Latvijas Dizaina gada balva” ir nacionālas nozīmes apbalvojums dizainā, kura mērķis ir apzināt, izvērtēt un arī starptautiskā mērogā popularizēt Latvijas dizaineru izcilāko sniegumu, sekmēt Latvijā radītā dizaina pielietojumu un Latvijas dizaina nozares attīstību, saikni ar citām nozarēm un izaugsmi ilgtermiņā.

Balva iedibināta un tiek pasniegta kopš 2017.gada. Iepriekšējos trīs gadus balvas organizators bija dizaina biroja “H2E” komanda, tomēr ar šo gadu balvas organizators ir Latvijas Dizaineru savienība.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LL
Liāna Langa
Kultūra
Liāna Langa: Katram uzskatam demokrātiskā iekārta garantē tiesības pastāvēt. Bet pie kā tas novedis?
3 dienas
LA
LA.LV
Kultūra
VIDEO. Latvijas Nacionālais teātris atklāj e-teātri
3 dienas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
Mums ir iespēja sākt veidot pirmo no Covid-19 drošo kultūras telpu Latvijā. Saruna ar Juri Žagaru
Intervija 3 dienas

Lasītākie

LA
LA.LV
Latvijā
“Kretīns viņu nosauca par pērtiķi ugunskurā!” Streips atklāti par rasismu Latvijā un ASV 5
4 stundas
IR
Ilmārs Randers
Latvijā
“Esmu grāmatvede, veterinārārste, agronome un ģimenes pavāre!” Kā “dzīve atgriežas sliedēs” Madonas un Rēzeknes pusē
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Jaunietis “kunga prātā” nesavalda auto un “noslauka” mašīnu, kurā gadu vecs bērns
3 stundas
AJ
Atis Jansons
Ekonomika
Daļai ir “aizgājis ciet širmis”, bet diez vai asiņainas bildes palīdzēs 1
3 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Polittehnoloģisks gājiens: cik ēstiska ir skolu direktoru piedalīšanās politiskajā aģitācijā? 2
8 stundas