Praktiski
Manas tiesības

Latvijas karoga nepareiza izmantošana: pārkāpumi un sodi0

Foto: Sintija Zandersone/LETA

Rīgā daudz māju, tāpēc vairāk acīs “duras” dažādi pārkāpumi, kas saistīti ar Latvijas valsts karoga lietošanu. Cik bieži Rīgas domē tiek saņemtas iedzīvotāju sūdzības par nekvalitatīviem karogiem, un kāda ir domes rīcība šādos gadījumos? Kā soda cilvēkus, kuri pārkāpj karoga lietošanas noteikumus? Jautā Armands no Carnikavas.

Rīgā, tāpat kā citviet Latvijā, valsts karoga izkāršanu nosaka Latvijas valsts karoga likums. Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore Aira Šmelde informē – gadījumos, kad pašvaldības policija saņem izsaukumus vai patrulēšanas laikā pamana acīm redzami bojātu, netīru vai citādi neatbilstīgu valsts karogu, tiek sākta administratīvā pārkāpuma lietvedība. Pēc tam lietas ietvaros katrs gadījums vēl tiek izvērtēts atsevišķi.

Ja tiek konstatēta necieņa pret karogu (par pārkāpumiem, kad neatbilstīgi mērķim un/vai noteiktai kārtībai tiek lietots Latvijas valsts simbols), atbildība par to ir noteikta Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 201.43 un 201.44 pantā. Par klajas necieņas izrādīšanu Latvijas valsts karogam (arī valsts ģerbonim, valsts himnai, Brīvības piemineklim, Vidzemes, Latgales, Kurzemes vai Zemgales ģerbonim) uzliek naudassodu līdz pat 700 eiro.

Pērn (dati, kas fiksēti novembra sākumā) Rīgas pašvaldības policija sākusi 24 lietvedības par necieņu pret valsts simboliem.

Saistītie raksti
LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

VB
Vija Beinerte
Latvijā
“Patlaban durts tiek cilvēcības sirdī.” Vija Beinerte sarunājas ar Juri Rudevski par valodu, dzimumu, mākslu un cenzūru 5
Intervija 5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
81 gadu vecā Dzidra Smiltenē spiesta mazgāties šķūnī ledaini aukstā akas ūdenī 1
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Krievijas tiesa iesaldē Navaļnija kontus
2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Ūdens kafijas krāsā!” Skolas renovētāji piesārņo parka dīķi, iedzīvotāji uztraukušies 1
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Atņemot brīvpusdienas skolēniem, Latvijas sabiedrībā nav cieņas Saeimai!” Gobzems kolēģiem velta stingrus pārmetumus 1
7 stundas