Sports
Citi sporta veidi

Latvijas karogu vienmēr nes vīrieši. Kāpēc neuztic sievietēm?2


Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers.
Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers.
Foto: LETA

Latvijas karogu lielu starptautisku sporta sacensību atklāšanas ceremonijā kādreiz varētu nest arī sieviete, sarunā ar “LA” sacīja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers.

LOK trešdien paziņoja, ka Latvijas karogu Eiropas spēļu atklāšanas ceremonijā 21. jūnijā Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā nesīs pieredzējušais džudists Jevgēņijs Borodavko. Par Latvijas komandu, karognesēja izvēli un sacensību prestižu stāsta Žoržs Tikmers.

Kāpēc par karognesēju izvēlējāties Borodavko?

Mums ir jauna komanda – 37 no 52 sportistiem šīs ir pirmās lielās kompleksās spēles. Viņi ir gados jauni, motivēti un faktiski arī savu sporta veidu līderi – vai nākamie līderi, tas ir atkarībā no sporta veida. Deviņiem ir olimpisko spēļu pieredze, izgājuši caur uguni un ūdeni. Iepriekšējās Eiropas spēlēs karogu nesa jauns sportists (šāvējs Lauris Strautmanis) un patīkami, ka viņš visus šos četrus gadus pilnveidojis savu meistarību. Šodien,

runājot ar Latvijas Olimpiskās komitejas prezidentu Aldonu Vrubļevski, izšķiršanās nebija viegla, bet lēmām par Borodavko, kurš ir piedalījies trijās olimpiskajās spēlēs, pasaules čempionātos, Eiropas čempionātu medaļnieks.

Viņa spēks vieš pārliecību un simbolizē mūsu komandu.

Kādreiz sieviete ir nesusi Latvijas karogu lielo forumu atklāšanas ceremonijā?

Nē, par to domājām un diskutējām. Gaidīsim nākamos lielos sporta forumus, varbūt – jauniešu, kas ir tuvāk, bet tāpat arī pieaugušo lielos mačus. Tas ir uzmanības vērts jautājums, būtu moderni, ja Latvijas karogu nestu sportiste. Unikāli mēs ar to nebūtu, ir valstis, kuras reizēm izvēlas sievieti un arī mums tas nav nekāds tabu. Šoreiz palikām pie Borodavko varianta.

Kāds ir Eiropas spēļu prestižs?

Kompleksajām sporta spēlēm sacensību programma vēl veidojas. Tas nav vienkārši, jo ir daudz dalībnieku, ir attiecīgā starptautiskā federācija ar savu kalendāru un sacensību sistēmu, kas izveidojusies daudzu gadu laikā, tāpat koleģiāli valdības institūciju lēmumi, organizatori. Korekcijas notiek – džudo un boksā šo spēļu laikā būs Eiropas čempionāta statuss. Atgādināšu, ka vieglatlētikā 2015. gadā Baku piedalījās to valstu komandas, kas Eiropas komandu čempionātā startēja trešajā līgā (zemākajā, Latvija nebija to vidū – I.S.).

Šogad vieglatlēti ir mūsu lielākā komandas daļa. Ir ienācis 3×3 basketbols, kurā Latvija pārstāvēta. Ceru, ka programma nostabilizēsies.

22. jūnijā lemsim par nākamo Eiropas spēļu 2023. gadā norises vietu, ir viens pieteikums no Polijas pilsētas Krakovas.

Salīdzinot ar Baku, ir solis uz priekšu?

Saistītie raksti

Neapšaubāmi. Protams, līdzjutēji gaida augstvērtīgas sacensības, kurās piedalās labākie kontinentu sportisti un astoņos sporta veidos no 15 kvalitātes simbols ir klāt, jo rezultātu vērtēšana notiek olimpisko spēļu kvalifikācijas kontekstā. Ja tā būtu visos veidos, tas jau būtu ļoti labi.

Ir sanācis būt un redzēt, kā Minska gatavojas forumam?

Kolēģi ir bijuši un esam analizējuši, ka sagatavošanās līmenis būs pietiekami labs. Ar tādiem saimniecisku jautājumu kurioziem kā olimpiskajās spēlēs 2014. un 2016. gadā, cerams, nesaskarsimies. Minskas sporta būves, ciemats un transports ir pilnībā gatavi šādām sacensībām, jo augsta līmeņa sacensības Baltkrievijā notikušas daudz un ir iegūta liela pieredze.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.