Medības
Pieredze

Latvijas Mednieku asociācijas jaunumi1


Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto no “Medības” arhīva

“Turpinās darbs darba grupā pie limitu noteikšanas komisiju izveides. Saskaņojam ar Latvijas Mednieku savienību, kurās virsmežniecībās kādus cilvēkus mēs deleģējam. Tas ir jaunākais un aktuālākais, kas vispār ir,” skaidro Latvijas Mednieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Haralds Barviks.

“Šis ir pilnīgi jauns veidojums, kas tiks apstiprināts ar Valsts meža dienesta rīkojumu. Katrā virsmežniecībā šajā komisijā vai darba grupā būs trīs mednieku organizāciju pārstāvji, būs uzņēmuma Latvijas valsts meži speciālisti, privāto mežu īpašnieku pārstāvis, neizpaliks arī lauksaimnieku pārstāvis. Komisijas lēmumiem būs rekomendējošs raksturs.

Ja komisijai būs no Valsts meža dienesta atšķirīgs redzējums par nomedījamo dzīvnieku limitu, dienestam būs jāieklausās. Ja komisija nespēs vienoties par rekomendācijām, VMD pats divu nedēļu laikā pieņems lēmumu.

Šādas komisijas veido, lai nerastos pretenzijas pret noteiktā nomedīšanas limita apjomu. Zinām, ka virsmežniecībās ir atšķirīgs redzējums par dzīvnieku nomedīšanas apjomiem: ir virsmežniecības, kurās nosaka nepamatoti mazus apjomus, ir arī pretēja situācija. Līdzīgas komisijas ir Zviedrijā un Igaunijā, Latvijā tas ir jaunums. Vērosim, kā sistēma darbosies šogad un tad varēsim lemt par nākotni.

Tāpat no redzeslauka nav pazuduši citi aktuāli jautājumi, piemēram, par zosu postījumiem lauksaimnieku tīrumiem pavasarī. Rodas sajūta, ka tālāk pat runāšanu Dabas aizsardzības pārvalde nav tikusi. Zosis un citi putni posta zemnieku laukus, izsniegtas 142 atļaujas limitētai zosu ieguvei, kopumā atļaujot iegūt ne vairāk kā 1000 zosu.

Ņemot vērā krīzes situāciju, šāda rīcība neizskatās jauki. Ne agrais pavasaris, ne citi faktori nemazina Dabas aizsardzības pārvaldes atbildību par nopostītajiem laukiem. Daudziem kompensācijas, kam pieteicās jau pērn, vēl joprojām nav izmaksātas. Arī izmaksājamās summas ir smieklīgas. Taču tas vairāk ir zemnieku jautājums, kas jārisina zemniekus pārstāvošajām organizācijām. Mēs, mednieki, esam gatavi palīdzēt, ja lauksaimniekiem būs šāda nepieciešamība.

Visas citas aktualitātes saistībā ar ārkārtas situāciju valstī ir nobremzētas. Attiecībā uz situācijas attīstību saistībā ar koronovīrusu netēlosim gaišreģus, bet pildīsim speciālistu norādījumus. Medniekiem vairāk laika vajadzētu pavadīt mežā, nevis apmeklēt publiskas vietas. Medībās esam pietiekami tālu viens no otra un līdz ar to samazinās risks noķert vīrusu. Nevajadzētu rīkot sapulces. Tie, kuriem prāta nepietiek un kuri rīkos pasākumus, par savu asprātību varēs arī atbildēt. Domāsim ne tikai par sevi, bet arī par citiem.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
AS
Aldis Sāvičs
Medības
Līdakdanči sākušies. Kur sezonas pirmajā dienā vislielākie lomi
5. Maijs, 2020
IB
Indulis Burka
Medības
Jautā lasītājs: vai bērnam drīkst ļaut fotografēties ar ieroci rokā? 1
5. Maijs, 2020
LD
Linda Dombrovska
Medības
Mans suns ir sapinies auklā un nekur vairs netiek jeb spiningošanas iesācēja dienasgrāmata
5. Maijs, 2020

Lasītākie

KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Ministrs Edgars Rinkēvičs: Ir izgudrota velnišķīga aplikācija, kas izsekos visu, ko darām un nedarām
35 minūtes
IB
Ivars Bušmanis
Ekonomika
“Pandēmija parādīja, ka attīstāmies nepareizi.” Intervija ar Arni Putniņu
43 minūtes
AJ
Atis Jansons
Ekonomika
Kā tad tās riepas deldējam?
31 minūtes
LE
LETA
Veselam
Latvijā atklāts viens jauns Covid-19 inficēšanās gadījums. Izcēlās Garkalne
4 stundas
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Dzīve pēc ārkārtējā stāvokļa atcelšanas būs vien normalitātes ilūzija
1 stunda