Ekonomika
Bizness

“Latvijas Pasts” saņems 1,3 miljonus eiro lielu kompensāciju par abonētās preses piegādi0


Latvijas pasts
Latvijas pasts
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Ministru Kabinets (MK) otrdien, 2. aprīlī atbalstīja Satiksmes ministrijas (SM) sagatavoto rīkojuma projektu novirzīt VAS “Latvijas Pasts” peļņu par 2017. gadu 1 355 594 eiro zaudējumu kompensēšanai, kas uzņēmumam radušies, sniedzot abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojumus 2018. gadā.

Saskaņā ar Pasta likuma pārejas noteikumu 12. punktu, no valsts budžeta jākompensē zaudējumi, kas VAS “Latvijas pasts” radušies, sniedzot abonēto preses piegādes pakalpojumu.

Lai to veiktu, VAS “Latvijas Pasts” kapitāla daļu turētājai, kas ir SM, jānodrošina, ka daļa uzņēmuma peļņas tiek novirzīta zaudējumu kompensēšanai, kas radušies, sniedzot abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojumus.

VAS “Latvijas Pasts” 2017. pārskata gada peļņa bija 1 694 493 eiro, un peļņas daļa 80% apmērā veido 1 355 594 eiro, kas attiecīgi tiks novirzīti kompensācijai par abonēto preses izdevumu piegādi abonentiem visā Latvijas teritorijā.

Kā zināms, valstij līdz 2020. gadam jāturpina kompensēt VAS “Latvijas Pasts” abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojuma radītie zaudējumi.
Saistītie raksti

Līdz 2019. gada 31. decembrim abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojumus visā Latvijas teritorijā sniegs “Latvijas Pasts”. Attiecīgajam komersantam no valsts budžeta kompensē zaudējumus, kas radušies, sniedzot abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojumus.

Pēc VAS “Latvijas Pasta” sniegtās informācijas, preses izdevēju maksājumi šobrīd nepārsniedz 40% no faktiskajām izmaksām, kuras rodas uzņēmumam, piegādājot abonētos preses izdevumus.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

SD
Sandra Dieziņa
Laukos
Medus raža Latvijā šogad būs zemāka nekā iepriekšējos gados. Vai būtiski celsies medus cena?
49 minūtes
VS
Viesturs Sprūde
Pasaulē
VIDEO. “Svetlanai nebija izvēles, Baltkrievijas varasiestādes viņu izveda no valsts.” Atklāj, kas noticis ar Tihanovsku 1
4 stundas
IE
Ināra Egle
Latvijā
Kas slēpjams jaunajai Tukuma vadībai? Īsi pirms apvienošanās veiktas vairākas pārmaiņas
58 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Īvāns piketā pie Baltkrievijas vēstniecības: Uz cilvēkiem šauj, tāpēc mums šeit ir jābūt
21 minūtes
LA
LA.LV
Dabā
VIDEO. Latvijas piekrastē izskalotas medūzas. Toms Bricis skaidro, vai tās ir bīstamas
59 minūtes