fibaeurope.com

Latvijas U-20 basketbolistes nosargā vietu A divīzijā 0

Latvijas sieviešu U-20 basketbola izlase piektdien spēlē par 9.-16.vietu Kanāriju salās notiekošajā Eiropas čempionātā ar 74:63 (14:18, 19:13, 18:24, 23:8) pieveica Čehiju, saglabājot vietu kontinenta meistarsacīkšu elitē.
Latvijas komandas labā 16 punktus šajā mačā iemeta Sindija Kudule, kamēr ar 14 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām izcēlās Digna Strautmane. Desmit punkti tikmēr Vinetai Bīriņai.
Latvijas basketbolistēm pirmās ceturtdaļas laikā izdevās izvirzīties vadībā ar 14:10, taču ceturkšņa izskanā labāk jau nospēlēja Čehija, gūstot astoņus punktus pēc kārtas un izvirzoties vadībā. Nākamajā spēles nogrieznī latvietēm izdevās panākt sāncenses un arī viņas apsteigt, pirmo puslaiku noslēdzot ar divu punktu handikapu – 33:31.
Lai gan otrais puslaiks iesākās, abām izlasēm spēlējot punkts punktā, Čehijai izdevās veikt atrāvienu un izvirzīties vadībā ar astoņu punktu pārsvaru (48:40). Lai gan sākumā Latvijas jaunajām basketbolistēm ar atspēlēšanos diez ko neveicās, pamazām viņām izdevās pretiniecēm pietuvoties, bet astoņas ar pusi minūtes līdz pamatlaika beigām tablo jau vēstīja neizšķirtu 55:55.
Pēc šīs atspēlēšanās latvietes bija pārņēmušas iniciatīvu un spēja izrauties vadībā ar vairāku punktu pārsvaru, bet, sākoties pēdējai minūtei, Latvija bija priekšā ar 72:63, kas jau vēstīja par uzvaras tuvošanos.
Līdz ar to Latvija turnīru turpinās, sestdien spēkojoties ar Turciju pusfinālā par 9.-12.vietu Eiropas čempionātā, kamēr Čehijai būs jācīnās par vietas saglabāšanu elitē.
Kā zināms, pirmajā posmā Latvija sākotnēji cieta divas neveiksmes, ar 48:64 piekāpjoties Slovākijai un ar 52:61 zaudējot Francijai, bet izšķirošajā mačā par otrā posma sasniegšanu ar 72:68 uzvarēja Turcijas izlasi.
Savukārt otrajā posmā Latvija vispirms dramatiskā cīņā ar 49:46 apspēlēja Krieviju, bet pēc tam ar 62:55 neko neizšķirošā cīņā pieveica Vāciju, tādējādi izcīnot jau trešo panākumu pēc kārtas. Tiesa, izšķirošajā cīņā par iekļūšanu ceturtdaļfinālā Latvija ar 51:68 piekāpās Polijai.