Tiltiņš Lūznavas muižas parkā
Tiltiņš Lūznavas muižas parkā
Foto LETA, Ivars Soikāns

Lauku tūrisma popularizēšanai varēs saņemt atbalstu līdz 150 000 eiro 0

Lai popularizētu lauku tūrismu, turpmāk tiks veicināta sadarbība starp nozares uzņēmējiem, paredz valdības apstiprinātie grozījumi noteikumos par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 64
Ķīnieši ir sašutuši, jo Putina sabiedrotais sola “pakļaut” Krievijas kaimiņus
Bārmeņi atklāj, kurus dzērienus nekad nevajadzētu pasūtīt “pīķa stundās”
Lasīt citas ziņas

Grozījumos definēts, ka atbalsta pretendenti var būt sadarbības grupas, kuras veido mazie ekonomikas dalībnieki jeb sadarbības partneri, kas sniedz ar lauku tūrismu saistītus pakalpojumus.

Plānošanas periodā kopējā attiecināmo izmaksu summa vienam projektam nevarēs pārsniegt 150 000 eiro (ievērojot de minimis nosacījumus). Atbalsta intensitāte – 80% no attiecināmajām izmaksām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Atbalsta pasākuma mērķis ir veicināt sadarbību starp maziem lauku tūrisma pakalpojumu sniedzējiem, attīstot un popularizējot lauku tūrismu, tādejādi palielinot un piesaistot ceļotāju un tūristu interesi par sniegtajiem pakalpojumiem.

Sadarbības grupai būs jānoslēdz sadarbības līgums, kā arī katram sadarbības partnerim jādod ieguldījums sadarbības projekta īstenošanā, daloties projekta riskā un rezultātos. Katram sadarbības partnerim projekta īstenošanā būs arī savas attiecināmas izmaksas.

Atbalsta pretendenti varēs saņemt starpposma maksājumu par projektu daļas īstenošanu, ne biežāk kā vienu reizi ceturksnī par projektā īstenotajām darbībām iesniedzot Lauku atbalsta dienestā maksājuma pieprasījumu.

Plānots, ka atbalstam varētu pieteikties ap 400 pretendentu.

Noteikumi “Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtība pasākuma „Sadarbība” apakšpasākumā „Atbalsts lauku tūrisma attīstības veicināšanai” atklātu projektu iesniegumu konkursu veidā” stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.