Publicitātes foto

Leģendārajai rokoperai “Kaupēn, mans mīļais!” tapusi jauna versija 0

Viens no spožākajiem Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes darbiem – leģendārā rokopera “Kaupēn, mans mīļais!” atdzimusi jauniestudējumā koncertuzveduma versijā un pirmizrādi piedzīvos 15. februāri Vidzemes koncertzālē Cēsīs, informē uzveduma komunikāciju pārstāve Maija Tālberga.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars
Kokteilis
Šlesers neslēpj pārsteigumu – kādā Jūrmalas klubā viņš saņēmis negaidītu dāvanu ar īpašu uzrakstu 12
Lasīt citas ziņas

Ir pagājuši 20 gadi kopš rokoperas pirmā iestudējuma Liepājas teātrī, taču vēsturiskais stāsts par sabiedrības apjūsmoto noziedznieku savu aktualitāti nav zaudējis arī šodien.

Kas ir mūsu varoņi? Vai ar mediju palīdzību par tādu sabiedrības acīs var kļūt ikviens, neatkarīgi no viņa nodomiem un rīcības?

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā uzsver dzejniece Māra Zālīte, “mani vēl aizvien interesē tas fenomens, kad tauta glorificē šo slepkavnieku, laupītāju – nu, kā tas var būt, ka ažiotāža atgādina tiesas procesus no mūsdienām!

Kur ir tas noslēpums, nobīde no elementārajām morāles vērtībām?

Kur paliek ticība un godaprāts? Tāpēc man bija vajadzīgs varonis, kurā iekodēju savu vērtību sistēmu – Dzejnieks. Tautas sirdsapziņa, kurš sevī glabā tautas gara spēku un sāpi par zudušajām garīgajām un ētiskajām vērtībām.

Jauniestudējumā Dzejnieka lomā atkal iejuties Zigfrīds Muktupāvels, kurš šo sauc par savu mūža lomu: “Šis darbs savulaik man deva jaudu un ticību saviem spēkiem, kā arī sajūtu, ka man vēl ir iespēja no skatuves teikt kaut ko ļoti svarīgu un paliekošu.

Kā izrādījās – arī skatītājiem šis darbs ir nozīmīgs, un tā laika

minējumi par publikas tieksmi tikai pēc lētas izklaides izrādījās nepatiesi.

Vārdos neaprakstāmā trupas un skatītāju kopības sajūta ikkatrā no izrādēm man vēl joprojām liek skudriņām skriet pa muguru. Patiešām izcils Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes kopdarbs!”

Kaupēnu atveidos jaunais un talantīgais Latvijas Nacionālā teātra aktieris Raimonds Celms, kura aktiermeistarība, skatuviskais šarms un dziedātāja talants zibensātrumā iekarojis skatītāju, jo īpaši – daiļā dzimuma sirdis.

Kaupēna mīļotās meitenes Vallijas lomai izvēlēta pavisam jauna un plašākai publikai vēl nezināma izpildītāja – Rīgas Doma kora skolas Mūziklu nodaļas 3. kursa audzēkne Madara Gaile, savukārt Mātes loma uzticēta Anmary.

Jauniestudējumā piedalīsies arī Juris Bartkevičs, Akvelīna Līvmane, Katrīne Pasternaka, Zigurds Neimanis, paplašināts instrumentālistu sastāvs Jāņa Lūsēna vadībā, Rīgas Doma kora skolas Mūziklu un Džeza nodaļas audzēkņi u.c.

Reklāma
Reklāma

Kā uzsver režisore Paula Pļavniece, iestudējuma veidotāji necentīsies atjaunot reiz bijis, bet gan dos iespēju novērtēt aizgājušo un salīdzinājumam paraudzīties uz esošo, lai saprastu, ko šis stāsts vēsta par cilvēku un viņa izdarītajām izvēlēm cauri laikiem.

Pēc pirmizrādes 15.02. Vidzemes koncertzālē Cēsis koncertuzvedums būs skatāms 23. 02. Rīgā, VEF kultūras pilī, 29.02. Alūksnes kultūras centrā, 13.03. Latgales vēstniecībā GORS, 14.03. Jelgavas kultūras namā, 22.03. Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”. Izsludinātas arī vairākas papildizrādes, tostarp 28.maijā Rīgā, VEF kultūras pilī.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.