Latvijas 2020. gada labākais futbolists Pāvels Šteinbors pēc ilga pārtraukuma atguvis pozīcijas Polijas vienībā Belastokas “Jagiellonia”.

Leģionāriem raibs posms. Cik liela daļa vakcinēta pret Covid-19 Latvijas futbola izlasē? 0

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19

Latvijas futbola izlases galvenais treneris Dainis Kazakevičs vakar nosauca 24 spēlētājus, kas gatavosies Pasaules kausa kvalifikācijas spēlēm Rīgā 8. oktobrī pret Nīderlandi un 11. – pret Turciju.

Salīdzinot ar iepriekšējo nometni, izlasē nebūs savainotā Kristera Tobera, bez spēļu prakses ilgstoši esošā Dāvja Ikaunieka un Renāra Varslavāna.

Šoreiz trenēsies mazāks skaits spēlētāju, nekā ierasts, jo abas spēles notiks mājās un nav risku, kas saistītos ar ceļošanu un ierobežojumiem, skaidroja treneris.

Aizvadītā nepilna mēneša laikā kopš iepriekšējiem izlases mačiem desmit ārzemēs spēlējošajiem Latvijas izlases kandidātiem klājies ļoti dažādi, pozitīvā gan mazāk nekā sarūgtinošā.

Pāvels Šteinbors nostiprinājies Belastokas “Jagiellonia” sākumsastāvā, Polijas čempionātā visos trīs mačos spēlējis bez maiņām.

Visos četros Čenstohovas “Rakow” mačos piedalījies cits “polis” Vladislavs Gutkovskis, divos sākumsastāvā, bet vārtus guva abos, kuros nāca uz maiņu.

Komandas ir attiecīgi piektajā un septītajā vietā tabulā. Kaspara Dubras “Oleksandrija” ir ceturtā Ukrainā, latviešu aizsargs nospēlējis trīs no četriem septembra mačiem.

Īrijā visās sešās “Dun­dalk” spēlēs, piecās no tām pamatsastāvā piedalījies Raivis Jurkovskis, bet titulētais klubs aizvada sliktāko sezonu pēdējo deviņu gadu laikā un kopvērtējumā ir astotais, tikai divus punktus no devītās, kam būs jāpiedalās pārspēlēs par vietas saglabāšanu augstākajā līgā.

Igors Tarasovs nospēlējis divus mačus Kipras čempionātā pēdējā, 12. vietā esošajā Ahnas “Ethnikos”, bet viņa komandas biedrs Artūrs Karašausks laukumā ticis uz kopumā 57 minūtēm.

Viņam šis gads bijis ļoti vājš, un vairs nav pamata runāt par izsaukšanu uz valstsvienību.

Jānim Ikauniekam augusts Somijas “KuPS” sastāvā bija ļoti veiksmīgs, bet septembrī viņš savainojuma dēļ spēlējis vien pāris minūtes.

“Jānis intensīvi iziet atjaunošanās procesus, jau kādu laiku trenējas. Ar Marianu Paharu bijām pie viņa klubā, izrunājām situāciju ar vadību un pašu spēlētāju. Jautājums, vai paspēs atjaunoties līdz izlases spēlēm,” norādīja Dainis Kazakevičs.

Andrejs Cigaņiks regulāri gūst spēļu praksi Dunaj­skas Stredas “DAC 1904”, kas Slovākijas čempionātā ir astotā 12 vienību konkurencē, septembrī viņš divos mačos tika nomainīts, vienā devās laukumā otrajā puslaikā.

Eduards Emsis Armēnijas čempionātā aizvadījis vienu nepilnu maču ar Erevānas “Noah”, komanda ir ceturtajā vietā.

Mārcis Ošs nav spēlējis jaunajā vienībā Lozannas “Stade Lausanne Ouchy”, kas cīnās Šveices pēc spēka otrajā līgā, un iepriekšējā spēļu prakse viņam bija jūnijā izlases sastāvā.

Kazakevičs uzskata, ka Ošs būs labākā kondīcijā nekā septembrī, jo trenējas kopā ar komandu.

Roberts Uldriķis Nīderlandes čempionātā septīto vietu ieņemošajai Luvardenas “Cambuur” pievienojās augusta izskaņā, bet nevienā spēlē nav bijis pieteikumā, jo izlases rindās guva smadzeņu satricinājumu.

Latvijas izlasē vakcinēta aptuveni puse spēlētāju, tādējādi pastāv bažas, ka Covid-19 ietekmēs gatavošanās vai pat spēļu norisi. Precedents ir acu priekšā, jo septembra izskaņā četri pozitīvie gadījumi noņēma no trases Latvijas U-17 izlasi.

Derbijā neizšķirts

Latvijas čempionātā titulam pietuvojās “RFS”, cīnoties neizšķirti 1:1 ar “Riga”. Iepriekšējos sešos derbijos “RFS” bija uzvarējuši, arī šajā pirmajā puslaikā spēlēja daudz pārliecinošāk un ļoti skaistus vārtus, atstājot jaņos aizsargus Antoniju Černomordiju un Armandu Pētersonu, guva Emersons.

Pēc pārtraukuma, neveiksmīgu pendeli nopelnot Vitālijam Jagodinskim, Felipe Brisola panāca izlīdzinājumu, muļķīgu sarkano kartīti saņēma laukumā uz maiņu nākušais Kevins Frizenbih­lers, bet 20 vairākuma minūtēs “Riga” neko neizveidoja.

“RFS” rēķinā ir 54 punkti (22 spēlēs), “Valmierai” 51 (23), “Riga” – 45 (22), “Liepājai” – 44 (24). Rīt “RFS” viesosies Liepājā.

LATVIJAS IZLASE

Kandidāti spēlēm pret Nīderlandi un Turciju

Vārtsargi: Roberts Ozols, Rihards Matrevics, Pāvels Šteinbors

Aizsargi: Antonijs Černomordijs, Vladislavs Fjodorovs, Mārcis Ošs, Kaspars Dubra, Igors Tarasovs, Elvis Stuglis, Roberts Savaļnieks, Vladislavs Sorokins, Raivis Jurkovskis

Pussargi: Artūrs Zjuzins, Andrejs Cigaņiks, Eduards Emsis, Alvis Jaunzems, Krišs Kārkliņš, Mārtiņš Ķigurs, Vladimirs Kamešs, Aleksejs Saveļjevs, Jānis Ikaunieks

Uzbrucēji: Vladislavs Gutkovskis, Roberts Uldriķis, Raimonds Krollis

Lielāki riski

Dainis Kazakevičs, Latvijas izlases galvenais treneris: “Vakcinācija ir sensitīva tēma, izlasē bilde ir tāda kā sabiedrībā kopumā.

Jāsaprot, ka dažādu valstu lēmumi arvien vairāk sarežģīs ceļošanas un spēļu aizvadīšanas iespējas nevakcinētajiem, būs jādomā, kā to risināt.

No risku viedokļa gribētu, lai vakcinēto skaits ir lielāks. Runājam ar spēlētājiem, ka tas apgrūtina situāciju. Jaunais valdības regulējums pasaka noteikumus, ar kādiem jārēķinās spēlētājiem Latvijas čempionātā, un tas būs motivējošs faktors.”