Latvijā
Politika

Lembergs apturējis darbību Latvijas Olimpiskajā komitejā0

Foto: Paula Čurkste/LETA

ASV sankcijām pakļautais Ventspils mērs Aivars Lembergs (“Latvijai un Ventspilij”) apturējis savu darbību Latvijas Olimpiskajā komitejā (LOK), aģentūru LETA informēja LOK preses sekretārs Mārtiņš Mālmeisters.

Pēc viņa paustā, šodien LOK individuālais biedrs un Izpildkomitejas loceklis Lembergs LOK valdei paziņojis, ka aptur darbību organizācijā.

Vaicāts, kādu atkāpšanās iemeslu Lembergs norādījis, viņš sacīja, ka nekādu. “Viņš paziņoja, ka pārtrauc darbību LOK izpildkomitejā un vairs nav individuālais biedrs,” skaidroja Mālmeisters.

Pēc Mālmeistera norādītā, līdz nākamā gada pavasarim izpildkomiteja strādās samazinātā sastāvā, jo izpildkomiteju vēl tikai ģenerālā asambleja, kura jaunu izpildkomiteju iecels vien nākamgad.

Kā ziņots, ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles birojs (OFAC) 9.decembrī, balstoties uz tā dēvēto Magņitska likumu, par korupciju noteicis sankcijas Lembergam un četrām ar viņu saistītām juridiskām personām – Ventspils brīvostas pārvaldei, Ventspils attīstības aģentūrai, Biznesa attīstības asociācijai un Latvijas Tranzīta biznesa asociācijai.

Pēc 2020.gada 8.janvāra jebkādi finansiāli darījumi ar četrām sankcionētajām juridiskajām personām nebūs iespējami, jo bankas tos neapkalpos.

Savukārt Lembergs varēs paturēt vienu kontu, lai veiktu maksājumus, kas nepieciešami pamatvajadzību apmierināšanai, proti, pabalsti, pensija, nodokļu, valsts nodevu apmaksa, maksājumus par pārtikas produktiem, īri vai hipotēku, komunālajiem pakalpojumiem, atlīdzība par izdevumiem saistībā ar juridiskiem pakalpojumiem u.c.

Saistītie raksti

Turklāt sankcijas attiecas arī uz uzņēmumiem, kurus kontrolē Lembergs vai kuros viņš minēts kā patiesais labuma guvējs. Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) ir izstrādājusi noteikumus, kādā veidā bankas var pārliecināties, vai uzrādītais uzņēmuma patiesais labuma guvējs ir īstais patiesais labuma guvējs.

Valsts iestādes un juristi iesaka darījumos izvairīties no sadarbības ar sankciju sarakstā iekļautām personām un struktūrām. Sadarbojoties ar OFAC sankcionētām personām pastāv risks tikt pakļautam OFAC sekundārajām sankcijām vai citiem ierobežojumiem, piemēram, var tik uzlikts liegums veikt transakcijas ASV dolāros, ieceļošanas aizliegums ASV u.tml.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.