Ekonomika
Darbs un nauda

Liela, ātra un droša peļņa – vai tas ir reāli?0

Publicitātes foto

Mēs visi vēlētos saņemt ātru, lielu un drošu peļņu no saviem ieguldījumiem. Bet vai tāds brīnums mūsu pasaulē ir iespējams?

Labās ziņas ir tādas, ka finanšu tirgos ir iespējams gūt:

– ātru un drošu peļņu,

– drošu un lielu peļņu,

– dažkārt arī ātru un lielu peļņu.

Sliktās ziņas ir tādas, ka gūt visus trīs labumus vienlaicīgi nav iespējams.

Kāpēc tā? Skaidro ieguldījumu pārvaldes sabiedrība INDEXO.

Vai es varu iegūt ātru un drošu peļņu?

Šādu peļņu Tu patiešām vari iegūt, turklāt ļoti viegli. Ieguldi krājkontā, īstermiņa depozītā, kvalitatīvās īstermiņa obligācijās un Tu ātri un droši nopelnīsi ļoti, ļoti maz.

Tas ir tikai loģiski. Ja tu kādam iedod savu naudu uz īsu laiku, turklāt termiņa beigās obligāti gribi saņemt atpakaļ vismaz ieguldīto summu, saņēmējs ar šo naudu nevar atļauties darīt neko ambiciozu vai riskantu, kas varētu radīt vērā ņemamu peļņu. Tādēļ šādam ieguldījumam atdeve vienmēr būs ļoti zema.

Ieguldot kvalitatīvos īstermiņa finanšu instrumentos, mēs pašā labākajā gadījumā varam cerēt nopelnīt dažus procentus gadā (turklāt pašreizējos tirgus apstākļos arī šādas iespējas atrast nav viegli).

Vai es varu iegūt ātru un lielu peļņu?

Dažkārt finanšu tirgos parādās iespēja nopelnīt ātri un daudz, bet tas gandrīz nekad nav droši. Ja peļņas gūšanas veids nav riskants, tad šo iespēju uzreiz pamana lielās firmas, kuras to izmantos mikrosekundes laikā.

Parastam ieguldītājam iespēja ātri daudz nopelnīt praktiski vienmēr ir ārkārtīgi riskanta. Biežāk zaudēsi vairāk, nekā iegūsi.

Ja kāds piedāvā ātri un daudz nopelnīt, solot 5 %, 10 %, 20 % lielu peļņu vai pat naudas dubultošanu – Tev ir jāapzinās, ka uzņemies milzīgu risku. Iespējams arī, ka Tevi mēģina apkrāpt.

Vai es varu iegūt lielu un drošu peļņu?

Lielu un drošu peļņu patiešām ir iespējams iegūt, bet to nav iespējams izdarīt īstermiņā.

INDEXO izpilddirektors Toms Kreicbergs skaidro: “Ja 1900. gadā pasaules akciju tirgū ieguldīji vienu dolāru, gadsimta laikā pēc inflācijas tas kļuva par gandrīz 300 dolāriem, kas patiešām ir ļoti laba peļņa. Bet jāņem vērā, ka šajā laika periodā ieguldītāji piedzīvoja daudzas tirgus krīzes, tai skaitā arī vairākus 5-10 un vairāk gadu ilgus periodus, kuru laikā tirgus rezultāts bija negatīvs.”

Ko tas nozīmē? Ja tu vēlies pelnīt daudz un droši, ir jābūt pacietīgam un jāgaida ilgi. Īstermiņā tavu ieguldījumu skars dažādas krīzes, pasaules tirgus satricinājumi, ekonomiskās problēmas, kari. Savukārt ilgtermiņā, kamēr pasaule nesabrūk un turpina attīstīties, akciju tirgus gandrīz noteikti kāps. Tādēļ, ja gribi ar lielu ticamību pelnīt daudz, jābūt gatavam ilgi gaidīt.

Starp citu, tieši pēc šī principa iegulda arī INDEXO. Mūsu modernie, zemu izmaksu pensiju plāni novirza ieguldītāju naudu pasaules akciju tirgū. Īstermiņā pensiju plānu rezultāti svārstās, bet ilgtermiņā ir spēcīgs pamats ticēt, ka rezultāts būs lielisks.

Ja gribi uzzināt vairāk par to, kā veiksmīgāk pārvaldīt savus finanšu līdzekļus, apmeklē “INDEXO Akadēmiju”. Tas ir bezmaksas video cikls, ko INDEXO ir izveidojis, lai palīdzētu tev labāk orientēties ieguldījumu pasaulē. Meklē to vietnē INDEXO.LV/AKADEMIJA.

INDEXO – par izdevīgiem pensiju plāniem un labāku finanšu vidi Latvijā!

LA.lv