Foto – LETA

Lielākā daļa bezdarbnieku atrod reālu darbu 0

Latvijā lielākā daļa no tiem, kas pamet bezdarbnieku rindas, atrod reālu darbu, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” sacīja bankas “Citadele” galvenais ekonomists un “Citadele Asset Management” valdes loceklis Zigurds Vaikulis.

Reklāma
Reklāma
Mājas
Māju apsēdušas peles? 15 smaržas, kuras šie grauzēji vienkārši nespēj paciest
Kokteilis
Īpaša enerģija: 4 dzimšanas datumi, kas sevī ietver gudrību no iepriekšējām dzīvēm
Paciente ar sūdzībām par galvassāpēm vēršas vairākās slimnīcās, taču pretī saņem vien nievājošu attieksmi – kā vēlāk izrādās, viņai diagnosticēta nopietna slimība
Lasīt citas ziņas

Viņš norādīja, ka aptuveni divas trešdaļas vai pat vairāk no bezdarba līmeņa krituma tieši var saistīt ar jaunu darbavietu rašanos. “Īsti nav taisnība tiem, kas saka, ka bezdarba līmenis samazinās, jo bezdarbnieki vienkārši vairs nav oficiālajā uzskaitē un vairs aktīvi nemeklē darbu. Vairums no tiem, kas pamet bezdarbnieku rindas, atrod reālu darbu,” uzsvēra Vaikulis.

Viņš atzina, ka Latvijā bezdarba līmenis joprojām ir augsts, salīdzinot ar pirmskrīzes laiku, un tieši tāda pati problēma ir vairumā pasaules valstu. “Risinājumi pagaidām tiek meklēti, bet atbilžu vēl nav,” pastāstīja ekonomists.

CITI ŠOBRĪD LASA

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā septembra beigās bija 11% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir par 0,3 procentpunktiem mazāk, salīdzinot ar mēnesi iepriekš. NVA uzskaitē septembra beigās bija 108,3 tūkstoši bezdarbnieku.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.