Foto-Shutterstock

Lielisks padoms tveicīgajās dienās: kā pašam uzmeistarot kondicionieri? 3

Autors: “Praktiski.lv”, AS “Latvijas Mediji”

Vasara ir brīnišķīgs gadalaiks, taču būsim godīgi – tveice ir liels pārbaudījums daudziem. It īpaši tiem cilvēkiem, kuri dzīvo dzīvokļos un viņiem nav iespējas sēdēt koka paēnā savas mājas dārzā. Turklāt arī kondicionieris pa kabatai nav visiem. Kā pārdzīvot tveici?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 3
Veselam
Ārvalstīs strauji izplatās jaunais Covid-19 paveids “FLiRT”. Medicīnas eksperte skaidro, vai šis vīruss ir konstatēts arī Latvijā un cik tas bīstams? 4
Kokteilis
Elīna Didrihsone piedzīvojusi lielu vilšanos – negaiss izjaucis vairāk nekā 1000 eiro vērto dēla dzimšanas dienas ballīti
Lasīt citas ziņas

Lūk, 4 brīnišķīgi padomi, kas palīdzēs dzīvoklī radīt vēsumu:

1. Ja nav iespējas radīt kaut nelielu caurvēju, aizver logus!

CITI ŠOBRĪD LASA

Karstums dzīvoklī iekļūst caur logu. Ja telpas atrodas saules pusē, tad karstākās vasaras dienas var kļūt par īstu izaicinājumu. Ja vien nav iespējas dzīvoklī radīt kaut nelielu caurvēju, logi ir jāaizver ciet, tādējādi neļaujot karstajai gaisa masai un saules gaismai ienākt dzīvoklī. Ideāli, ja jums mājoklī ir saules gaismu necaurlaižamas žalūzijas vai biezi, tumši aizkari. Vislabāk telpas vēdināt vakaros vai pat naktīs, kaut gaisa dzestrums ir kaut vai minimāls.

2. Labākais palīgs – aukstums, kur to dabūt?

Glābties no tveices palīdz atveldzēšanās. Ja vien ir iespējams, dodies atvēsināties dušā vai remdenā ūdenī vannā. Ja tas nav iespējams un tu, piemēram, atrodies biroja telpās, kurās nav kondicionieris – izmanto pulverizatoru, izsmidzinot uz sejas ādas, uz atklātajām ķermeņa daļām (piemēram, rokām) vēsu ūdeni, tu uzreiz sajutīsies labāk.

Vēl viena viltība jau no mūsu omīšu laikiem – samitrināt liela izmēra dvieļus aukstā ūdenī, izspiest lieko ūdeni un pakarināt tos dzīvoklī. Izskatīsies, protams, ne pārāk skaisti, bet efekts būs lielisks!

Dvieļus var uz īsu mirkli ievietot ledusskapja saldētavā un tad tos sarullētā veidā likt sev uz kakla, muguras daļas vai uz citām ķermeņa daļām. Šo metodi ļoti bieži izmanto sportisti – kad atvēsināties nepieciešams ātri.

Neaizmirsti dienas laikā izdzert daudz šķidruma!

3. Izslēdz elektroniku!

Nav nekāds noslēpums, ka dažādas elektroniskās ierīces – televizors, dators un citas, darbojoties rada papildus siltumu. Tāpēc, ja vien ir iespēja, viss, ko ir iespējams izslēgt – izslēdz! Īpaši šis ieteikums attiecas uz virtuvi – saprotams, ka dienās, kad valda tveice, nevajadzētu daudz aizrauties ar gatavošanu un izmantot, piemēram, cepeškrāsnis.

4. Uzmeistaro kondicionieri pats!

Saprotams, ka vislabākais risinājums karstajās dienās būtu gaisa kondicionieris, taču tas nav pa kabatai visiem, turklāt, ja vien tas nav stacionārais kondicionieris, tad tā uzstādīšana prasa palielas izmaksas, kā arī laiku. Taču tu pats vari pagatavot kondicionieri! Viss, kas tev vajadzīgs – trauciņš ar aukstu ūdeni, nedaudz ledus un elektriskie ventilatori. Uzreiz jāteic, ka ar vienu ventilatoru, lai atvēsinātu lielu telpu, būs par maz. Kas jādara? Ieslēdz ventilatoru un tā tuvumā un vienādā augstumā ar gaisa plūsmu, novieto trauku ar ūdeni un ledu. Vēsie tvaiki “samaisīsies” ar gaisa plūsmu un telpā kļūs aizvien vēsāks un vēsāks. Šis lieliskais veids var palīdzēt samazināt telpas gaisa temperatūru pat par vairākiem grādiem!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.