Šoudauns ir jauns sporta veids, kas piemērots neredzīgiem vai vājredzīgiem cilvēkiem.
Šoudauns ir jauns sporta veids, kas piemērots neredzīgiem vai vājredzīgiem cilvēkiem.
Publicitātes foto

Liepājā notiks starptautisks šoudauna turnīrs 0

Nākamnedēļ no 25. līdz 28. jūlijam Liepājas Neredzīgo biedrības telpās notiks starptautisks atklātais šoudauna turnīrs “Liepāja Amber”. Šoudauns ir sporta spēle, kuru var spēlēt arī neredzīgi un vājredzīgi cilvēki.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 20
Kokteilis
FOTO. No politiķiem par aktieriem: mākslīgais intelekts nosaucis 5 latviešu politiķus, kuri uz skatuves justos kā zivis ūdenī
Kokteilis
“Tāds mīlestības putekļu mākonis mūs ir apņēmis…” Sējānu pāris dalās laimē, atgriežoties mājās ar jaundzimušo meitiņu
Lasīt citas ziņas

Turnīru rīko Liepājas Neredzīgo sporta klubs “Ezerkrasts” sadarbībā ar Latvijas Neredzīgo sporta savienību un tajā piedalīsies ne tikai sportisti no Latvijas, bet arī Igaunijas, Krievijas, Vācijas, Čehijas, Itālijas, Polijas, Somijas, Slovākijas, Zviedrijas un Baltkrievijas.

Tajā piedalīsies augsta līmeņa spēlētāji, ar atšķirīgiem prasmju līmeņiem, tādēļ spēles gaidāmas interesantas un izaicinājumiem pilnas. Kopumā turnīrā piedalīsies 64 sportisti – 42 vīrieši un 22 sievietes.

CITI ŠOBRĪD LASA

Interesenti tiek aicināti apmeklēt turnīra atklāšanas ceremoniju 25. jūlijā plkst. 20, kā arī spēļu norisi katru turnīra dienu no plkst. 8 līdz plkst. 19. Ieeja turnīros ir bezmaksas.

“Turnīrs notiks jau otro gadu un mēs vēlamies, lai tas iemantotu atpazīstamību pasaules mērogā šādu spēļu rīkošanā. Šoudauns ir salīdzinoši jauns sporta veids, tādēļ tas ir jāpopularizē starp visiem iedzīvotājiem, lai tas attīstītos arī Latvijā,” uzsver turnīra rīkotājs Raimonds Briežkalns, kurš ir Latvijas Neredzīgo sporta savienības
valdes loceklis un Liepājas Neredzīgo sporta kluba “Ezerkrasts” valdes priekšsēdētāja vietnieks.

Šogad notiks 400 punktu turnīrs, kurā katrs spēlētājs tiks vērtēts augstākajā līmenī, tādēļ cīņa par pasaules topa virsotnēm gaidāma spraiga. Rezultāti tiks apkopoti Starptautiskās Neredzīgo Sporta Federācijas (“International Blind Sports Federation”) pasaules reitingā. Nākotnē pasākuma organizatori plāno rīkot Eiropas vai pasaules čempionātu Liepājā vai citviet Latvijā.

Šoudaunu spēlē ne tikai Liepājā, bet arī Rīgā un Cēsīs. Daudzi cilvēki ar redzes invaliditāti to spēlē rehabilitācijas nolūkos.

Īsumā par spēles būtību: šoudauns ir spēle, ko spēlē divi cilvēki uz galda, kas aprīkots ar divām vārtu bedrītēm galda galos un centrālo aizslietni, kas novietots galda vidusdaļā, dažus centimetrus virs galda virsmas. Spēli spēlē ar acu apsējiem un skanošu bumbiņu, lai varētu noteikt bumbiņas virzienu – spēlētājam jāpaļaujas tikai uz dzirdi. Spēles mērķis ir ar lāpstiņu jeb raketi iesist bumbiņu pretinieka vārtos, sitot to pa galda virsmu.

Liepājas Neredzīgo sporta klubs “Ezerkrasts” darbojas kopš 1994. gada 25. janvāra. Katru gadu sporta klubā Liepājas Neredzīgo biedrības telpās un sociālās rehabilitācijas un izziņas centrā Ziemupē “Dvēseles veldzes dārzs” notiek dažādi sporta pasākumi un turnīri. Ikdienā notiek arī dažādas fiziskās veselības uzlabošanas un nostiprināšanas nodarbības un sporta aktivitātes, āra aktivitātes un galda spēles (šahs, dambrete, domino, galda teniss – šoudauns, novuss u.c.); darts, vieglatlētika un riteņbraukšana tandēmā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.